Куркума за прочистване – как се пие?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот Мади Ранчева » 25 Мар 2015, 16:21

Чух, че е възможно да използваме куркумата за прочистване на организма. Не зная дали реално действа, но искам да пробвам.
Намерих място, от което да си купувам истинска куркума, а не от тези пакетчета с незнайни прахчета, които подават по магазините, но не зная дали е по-добре да си купувам куркума на прах или пресен корен и как точно да го използвам :roll:
turmeric.jpg
turmeric.jpg (31.48 KiB) Прегледано 9422 пъти
Смятате ли, че наистина човек може да прочисти тялото си само с куркума и как да се случи това, само в храната ли е редно да се слага или е по-добре да се пие с чай или в други комбинации? :roll: Как мислите, че куркумата може да прочисти тялото ни, как действа - изсмуква шлаките или спомага за отделянето на токсините? :roll:

Ще очаквам рецепти за това как се пие куркумата, така че да се прочисти тялото ни :?: :!:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот luchia@marco » 25 Мар 2015, 16:32

Не ми се вярва, че може да има някакви свръх свойства тази подправка, мисля, че в момента е модерна, затова и толкова се говори за нея, нищо повече! За пречистване не мисля, че може да повлияе :|
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот belleville » 25 Мар 2015, 16:36

Смятам, че природата ни е дала такива прочистващи субстанции, стига да сме достатъчно разумни да ги използваме! Иначе мисля, че куркумата на прах, ако си сигурна, че е истинска, може да си разтваряш по чаена лъжичка в чаша вода и да я пиеш поне 20 мин преди хапване, три пъти на ден :idea:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Мар 2015, 16:40

luchia@marco написа:Не ми се вярва, че може да има някакви свръх свойства тази подправка, мисля, че в момента е модерна, затова и толкова се говори за нея, нищо повече! За пречистване не мисля, че може да повлияе :|

Сега напоследък много модерни станаха подправките, пък пише ли някъде, че помагат за рак значи са чудотворни и всеки си мисли, че са супер, само че с тази разлика, че никой в действителност не ги пие или яде както е описано по лечебна цел. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот Мади Ранчева » 26 Мар 2015, 11:32

Какво пък ми коства да опитам, куркумата не е много скъпа, една чаена лъжичка в чашата топла вода с мед и лимон, която пия сутрин, би трябвало да даде ефект, ако въобще има такъв, не мислите ли?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот maminka » 03 Апр 2015, 16:29

Опасявам се, че това, което си намерила ти също не е куркума, тъй като тя се среща изключително рядко! Бъдете внимателни, в големи дози тези ментета са опасни!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот mix_twix » 03 Апр 2015, 16:36

Защо да не е истинска куркумата, която я иам по магазините, може би ако се търси по био магазините ще се гарантира ли качеството ѝ?
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2015, 20:57

Никога не съм правила такъв тип прочистване, но наистина съм чувала, че куркумата е супер полезна.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот mangusta » 22 Апр 2015, 16:25

За мен няма да е никакво прочистване да пиеш куркума и да ядеш, както преди, така че мини само на постно, заедно с таблетките куркума, например :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Куркума за прочистване – как се пие?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Апр 2015, 07:14

Ако човек знае да използва правилно билките, може да се определи и като късметлия, особено ако му и действат, както пише. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта