Как махате упоритите петна от дрехите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот qwerryyy » 26 Мар 2015, 12:03

Вчера бях на работа с любимата ми риза и за голяма „радост“ една колежка ме бутна и се залях с кафе! :x Веднага започнах да търкам с мокра кърпа, уж да не остане петно, но положението не е по-добро от това: :(

Big-Stain-on-my-shirt-at-SES.jpg
Big-Stain-on-my-shirt-at-SES.jpg (22.71 KiB) Прегледано 1585 пъти

И тъй като това наистина е любимата ми риза, а никога не съм можела да се справям с упоритите петна се надявам да ми дадете някой друг съвет, как да изчистя петното, пък и не само това. :idea: А истина ли е, че ако някоя дреха се изпере и не ѝ се махне петното, то в бъдеще е абсолютно невъзможно да бъде изчистена??? :?: :?: Казвайте, как махате упоритите петна от дрехите? :?:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот borkova » 26 Мар 2015, 12:46

Пробва ли с Вениш, това е единственото, което ме е спасявало, дори и от кафе, друг вариант съм чувала с горещо мляко, но не зная колко е ефикасен този съвет :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот dinkog » 26 Мар 2015, 13:02

Това вече е гадно :)) Защо не пробваш да го изтъркаш с лимонов сок може и да помогне, нали е супер ефикасно почистващо нЕщо :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Мар 2015, 13:10

Аз ползвам сапуни против петна и наистина изчиства, но ако си изпереш дрехите после няма шанс да си махнеш петното, или поне аз не съм успявала да изпера изпрана дреха :(
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот miron » 26 Мар 2015, 15:23

borkova написа:Пробва ли с Вениш, това е единственото, което ме е спасявало, дори и от кафе, друг вариант съм чувала с горещо мляко, но не зная колко е ефикасен този съвет :roll:

Аз премахвам някои петна с истинско домашно кисело мляко, особено петна от плодове много добре се почистват така, за кафето обаче не знам :(
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот kauda » 26 Мар 2015, 16:05

miron написа:
borkova написа:Пробва ли с Вениш, това е единственото, което ме е спасявало, дори и от кафе, друг вариант съм чувала с горещо мляко, но не зная колко е ефикасен този съвет :roll:

Аз премахвам някои петна с истинско домашно кисело мляко, особено петна от плодове много добре се почистват така, за кафето обаче не знам :(

Наистина ли киселото мляко може да почиства петната? Това не го знаех, супер!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот Rali_hr » 26 Мар 2015, 16:43

Да, киселото зеле маха петната от дрехите, така изчистих една рокля на дъщеря ми, която беше омазала с череши, разбира се и тук тайната е да се действа възможно най-бързо :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот Lollipop » 30 Мар 2015, 11:29

Аз търкам дрехите с четка и паста за зъби и почти винаги се почистват петната :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот miron » 20 Май 2015, 15:13

kauda написа:
miron написа:
borkova написа:Пробва ли с Вениш, това е единственото, което ме е спасявало, дори и от кафе, друг вариант съм чувала с горещо мляко, но не зная колко е ефикасен този съвет :roll:

Аз премахвам някои петна с истинско домашно кисело мляко, особено петна от плодове много добре се почистват така, за кафето обаче не знам :(

Наистина ли киселото мляко може да почиства петната? Това не го знаех, супер!

Да, много добре се получава, череши така съм чистил. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как махате упоритите петна от дрехите?

Мнениеот Rali_hr » 21 Май 2015, 12:07

miron написа:Да, много добре се получава, череши така съм чистил. :)

:lol: :lol: :lol: Май черешите са ни най-големият враг, и аз с тях се борих с кисело мляко, но домашно. Не съм пробвала от магазина какво може да стане. ;) Сега обаче са ми голям проблем мазните петна от храните и от доматите?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта