Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Окт 2015, 14:31

Не давам толкова пари за една сол, купувам си обикновена сол за 1 лев и смятам, че е достатъчно качествена и си соли нормално, не виждам защо да се избира друга сол, след като тази си върши работа, а и количествата не са големи, че да се притеснява човек.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Slavena » 13 Окт 2015, 15:03

Ваня Стойчева написа:Не давам толкова пари за една сол, купувам си обикновена сол за 1 лев и смятам, че е достатъчно качествена и си соли нормално, не виждам защо да се избира друга сол, след като тази си върши работа, а и количествата не са големи, че да се притеснява човек.

и аз си купувам обикновена, без друго ядем големи количества сол не мога да купувам сол за по 6-7лв килограма.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Kremiliya » 16 Окт 2015, 13:32

Rali_hr написа:
Kremiliya написа:Разбира се, т.е. аз нямам за себе си някакви наблюдения или вярвания, но съм склонна да слушам и да вярвам на специалистите, които обявяват хималайската сол, която имаме и тук, за по-полезна от обикновения вид сол, затова гледам да си купуваме повече хималайска сол, а не друга. :)

Хубаво, ама тя не соли толкова, въпреки че у нас не ядем солено, но колко да не е безсолна и безвкусна вечерята, а като сложа с килограмите е тъжно :)

Е, соли, но се свиква с нея. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот mimeto90 » 18 Окт 2015, 16:19

Kremiliya написа:
Rali_hr написа:
Kremiliya написа:Разбира се, т.е. аз нямам за себе си някакви наблюдения или вярвания, но съм склонна да слушам и да вярвам на специалистите, които обявяват хималайската сол, която имаме и тук, за по-полезна от обикновения вид сол, затова гледам да си купуваме повече хималайска сол, а не друга. :)

Хубаво, ама тя не соли толкова, въпреки че у нас не ядем солено, но колко да не е безсолна и безвкусна вечерята, а като сложа с килограмите е тъжно :)

Е, соли, но се свиква с нея. :)

Как ще не соли хималайската, тя дори е по-солена от другата гняс!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Pipilota » 18 Окт 2015, 16:30

НЕ мога да се съгласяла, че е по-силена от йодирана сол от левче. :) Онази е толкова солена, че чак горчи. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот ManiJani » 18 Окт 2015, 17:14

Pipilota написа:НЕ мога да се съгласяла, че е по-силена от йодирана сол от левче. :) Онази е толкова солена, че чак горчи. :lol:

Абе Pipilot-ка, нещо са ти се повредили рецепторите! :mrgreen: :mrgreen:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Andrey » 19 Окт 2015, 12:47

Зависи от солта, на тези обикновените йодираните, докато при хималайската май винаги еднакво си соли. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот S_Milenska » 05 Ное 2015, 15:22

Andrey написа:Зависи от солта, на тези обикновените йодираните, докато при хималайската май винаги еднакво си соли. :)

За мен са различни, обикновената сол соли повече. ;0
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Локумът » 26 Ное 2015, 14:16

Надали всички си правят конспирации с вас и искат да умрете и затова рекламират хималайската сол, сигурно има някаква истина там, лошо няма да се използва тя, със сигурност няма да е по-вредна то другата, така че или ще е същата, или ще е по-добрия избор. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот red_eyes » 26 Ное 2015, 16:23

Локумът написа:Надали всички си правят конспирации с вас и искат да умрете и затова рекламират хималайската сол, сигурно има някаква истина там, лошо няма да се използва тя, със сигурност няма да е по-вредна то другата, така че или ще е същата, или ще е по-добрия избор. :)

И това го има, едва ли би била по-лошия избор! Постоянно я използвам и не съм видяла никакви негативи!
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта