Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Elica » 26 Мар 2015, 13:52

Вече по магазините може да се види какво ли не, а най ме учудва огромното количество различна сол, която се предлага и постоянно се говори, че солта била вредна, ама има си някоя и полезна... :mrgreen:

Salt-varieties.jpg
Salt-varieties.jpg (46.7 KiB) Прегледано 1159 пъти

Аз да си призная нищо не разбирам от сол и не намирам никаква разлика, освен, че като си купя сол от магазина, някоя ми е по-солена, друга – не. :mrgreen: Вие по какви критерии избирате солта, мислите ли, че наистина е толкова вредна и каква използвате тогава? Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга и намирате ли разлика за себе си, след като сте почнали да ползвате определен вид сол? :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Anka » 26 Мар 2015, 15:08

Аз лично предпочитам хималайската сол, защото я виждам върху ястията и има по-свеж вкус сякаш, докато обикновената йодирана сол твърде много натъртва. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот miron » 26 Мар 2015, 15:54

Винаги предпочитай хималайска или морска сол, пред йодираната ситна сол. Ситната йодирана сол е виновната за високото кръвно и подуването, задържането на вода, докато морската и хималайската сол са друго нещо. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот kauda » 26 Мар 2015, 16:07

Не съм и аз запозната със солите, но слушам като добра овца стадото, което твърди, че трябва да ядем сол на едри кристали -хималайска, морска и какви ли още не вариации. Да си призная не го спазвам много много, в манджите слагам обикновена сол, а в салатите - хималайска или едра сол. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Rali_hr » 26 Мар 2015, 16:42

Вярвам разбира се, а без сол май е най-полезно? :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Kremiliya » 26 Мар 2015, 17:34

Разбира се, т.е. аз нямам за себе си някакви наблюдения или вярвания, но съм склонна да слушам и да вярвам на специалистите, които обявяват хималайската сол, която имаме и тук, за по-полезна от обикновения вид сол, затова гледам да си купуваме повече хималайска сол, а не друга. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Rali_hr » 27 Мар 2015, 14:10

Kremiliya написа:Разбира се, т.е. аз нямам за себе си някакви наблюдения или вярвания, но съм склонна да слушам и да вярвам на специалистите, които обявяват хималайската сол, която имаме и тук, за по-полезна от обикновения вид сол, затова гледам да си купуваме повече хималайска сол, а не друга. :)

Хубаво, ама тя не соли толкова, въпреки че у нас не ядем солено, но колко да не е безсолна и безвкусна вечерята, а като сложа с килограмите е тъжно :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Andrey » 27 Мар 2015, 15:13

У нас ядем само хималайска сол, така съм свикнал от малък с подобен вкус на солта, майка ми все готвеше с едра сол и слагаше такава и в салатите. После с появата на хималайската сол минахме на нея ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот Локумът » 27 Мар 2015, 15:59

Не знам! Аз си ползвам обикновена сол, няма как седна на масата и до мен да няма солница, не подбирам хич каква е солта, стига да соли достатъчно добре!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Вярвате ли, че някоя сол е по-полезна от друга?

Мнениеот dinkog » 27 Мар 2015, 17:16

Разбира се, че има значение. хубавата качествена сол, като хималайската, в умерени количества е супер полезна, съдържа страшно много полезни вещества и минерали! Най-малкото и сега се осланяйте на принципа на цената - 1кг. хималайска сол е 6лв., докато килограм обикновена сол е стотинки!
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта