Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот miron » 20 Май 2015, 15:14

kauda написа:
miron написа:Добре де, гледам рецептите на това суфле, то се прави няква брашняно-яйчна-шоколадова смес... и се слага във формички, които се пекат 6-7 минути. Добре, но няма ли вътре да остане суровата брашняна смес, която изтича толкова апетитно?! :shock: :shock:

И аз не съм яла и винаги ми е било чудно, по-скоро бих се съгласила да се сложи брашняна смес и да се допълни в средата с някоя течна, която е по-тежка и потъне..иначе ми е странно!
Мен даже и яйцата ме съмняват. :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот kauda » 20 Май 2015, 15:57

:roll: Да, за толкова кратко време, знам ли какво ще се получи, странно ми звучи :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот miron » 26 Май 2015, 10:50

kauda написа::roll: Да, за толкова кратко време, знам ли какво ще се получи, странно ми звучи :roll:
Обаче пък изглежда много яко, така че може пък и трябва и да се пробва задължително.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот red_eyes » 26 Май 2015, 10:57

miron написа:
kauda написа:
miron написа:Добре де, гледам рецептите на това суфле, то се прави няква брашняно-яйчна-шоколадова смес... и се слага във формички, които се пекат 6-7 минути. Добре, но няма ли вътре да остане суровата брашняна смес, която изтича толкова апетитно?! :shock: :shock:

И аз не съм яла и винаги ми е било чудно, по-скоро бих се съгласила да се сложи брашняна смес и да се допълни в средата с някоя течна, която е по-тежка и потъне..иначе ми е странно!
Мен даже и яйцата ме съмняват. :roll:

На яйцата не им трябва много, само докато коагулира белтъка, затова май е по-добре със солените суфлета, но пак не разбирам как се получава изпечена кошничка вътре с нещо течно :roll:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот miron » 29 Май 2015, 13:32

Е след като им трябва малко те се пекат 6-7 минути, отвън се запечатват, отвътре остават течни.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот dinkog » 05 Авг 2015, 11:21

Не знам сурови ли са или не обаче да не се лъжем шоколадовите особено изглеждат сууупер вкусни!
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот Kremiliya » 05 Авг 2015, 12:26

Изглежда божествено суфлето на снимката! Йоли имаше една рецепта, лава ликак се наричаше, същото суфле! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот magda » 05 Авг 2015, 12:43

Kremiliya написа:Изглежда божествено суфлето на снимката! Йоли имаше една рецепта, лава ликак се наричаше, същото суфле! :)

О да, аз съм приготвяла веднъж такива като на Йоли, много са лесни за приготвяне, единствено, че трябва да изчакаш тестото да стегне поне час във фризера, след това се печеше за много кратко, а ефектът - невероятен!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот Lisica » 06 Авг 2015, 11:36

Наистина ли става толкова готино, колкото се твърди? :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот Mon_ton » 10 Авг 2015, 11:15

Имаше една рецепта на Йоли за фонтан или нещоподобно от лава, звучеше супер добре! :) До колкото знам, за да се плучи този ефект, трябва да минат през хладилника, да стегнат и после се пускат в топла фурна :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта