Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Мар 2015, 11:23

pana написа:Като прочетох темата се сетих за нещо което няма да забравя през живота си никога. На излизане през вратата на Пловдивския ВСИ ръцете ми бяха заети и се мъчех да я отворя . С гръб към мен от външната страна стоеше младо момиче. То чу че се мъча и се обърна да натисне дръжката . Настръхнах от това което видях тя беше с корем до главата и захапала фаса.До ден днешен се чудя как съм се въздържал да не и зашлевя един хубав шамар. Няма на този свят хубави цигари и алкохол. Който и лекар да питате ще ви каже че му вредите . Та толкова ли нямат тези жени воля да откажат този порок за 9 месеца. Май забравяте че сте отговорни и за вътреутробното му развитие .Възможно е да му залагате капани за в бъдеще. Това ли желаете на детето си ?

Права си, Pana, много е странно, когато някоя жена не може или не иска да се откаже от навика си. Но това е най-малкото, виждам и деца на по 2-3г. които масово пият газирано, ядат постоянно вафли. Та те ги виждат и не се грижат за тях, а какво очакваме преди да се родят да изпитват някакви специали чувства към тях.. не знам просто.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Pipilota » 30 Мар 2015, 10:48

Не одобрявам да се пуши по време на бременността, но пушачките не се съобразяват. До някъде разбирам, жените трябва да се откажат от много неща, когато пожелаят да станат майки, татковците трябва да са по-съпричастни и да правят същите жертви за бъдещите си деца. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Lili_pili » 30 Мар 2015, 15:31

Всеки има право на избор, не трябва никой да го укорява, всеки отговаря за себе си и за това какво ще прави.. аз не бих съдила някой дали пуши или не, защото утре, ако съм на неговото място кой знае какво бих направила и аз. :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот kauda » 30 Мар 2015, 17:09

Пълна глупост, съзнателно да тормозиш и да тровиш детето си, какъв олигофрен трябва да си с извинение за думата?!? Всички вярваме, че ТОВА няма да ни се случи, но ако детето се роди увредено?!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Kaya » 31 Мар 2015, 09:28

Винаги ми е било неприятно като видя подобни жени, които и пушат, че и пият докато са бременни. Толкова се е загнездило някакво объркано съзнание, как е лошо да се спрат цигарите изведнъж (хаха), как може да се пийва всяка вечер по малко - я ракийка, я винце, я уиски, но по малко да е, 50 грама... Е това не са ли глупости?!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот miron » 29 Апр 2015, 16:55

Мрънкане и сърдене и трябва да станат нещата, но като няма воля няма да се случи изобщо :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Локумът » 29 Апр 2015, 17:22

Вземи да я ошамариш най-накрая, ще вземе повреди детето, като не може да го играе хорото да не се е хващала, и ти спри с някой навик :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот dinkog » 14 Май 2015, 15:47

Ама пък в края на краищата всеки си решава, все пак отговорността за децата си е само на родителите, в смисъл.. кои сме ние, че ще им накланяме шапката?!
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Lisica » 17 Май 2015, 12:12

dinkog написа:Ама пък в края на краищата всеки си решава, все пак отговорността за децата си е само на родителите, в смисъл.. кои сме ние, че ще им накланяме шапката?!

Правилно, отстрани всеки дава оценка, но никога не знае как той самия би постъпил, и все пак не е нормално заради единия порок да унищожаваш детето си преди раждането му...
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Pipilota » 18 Май 2015, 10:33

Lisica написа:
dinkog написа:Ама пък в края на краищата всеки си решава, все пак отговорността за децата си е само на родителите, в смисъл.. кои сме ние, че ще им накланяме шапката?!

Правилно, отстрани всеки дава оценка, но никога не знае как той самия би постъпил, и все пак не е нормално заради единия порок да унищожаваш детето си преди раждането му...

То е ясно, че всеки си решава, но това означава, че трябва и да толерираме, ако някой си бие детето, щото така си е решил.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта