Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Andrey » 27 Мар 2015, 15:00

Както в началото, когато започнах да ползвам форума ви се оплаках, че предстои раздяла с приятелката ми, то сега за щастие нещата са точно обратно и имам нова приятелка, и както се случва - хубавите неща стават много бързо, та вече очакваме бебе! :mrgreen: Работата е там, че моята приятелка не може да се откаже от пушенето! :((( Не мога и не мога да я откажа от този вреден навик, а не искам през бременността да релаксира по този начин:

Pregnant-woman-smoking-dr-007.jpg
Pregnant-woman-smoking-dr-007.jpg (23.58 KiB) Прегледано 2940 пъти

Чудя се.. възможно ли е изобщо и доколко са съвместими пушенето и бременността? Според мен е абсолютно изключено да пуши, докато е бременна, но тя ми издига едни лозунги, че видиш ли за страстния пушач, по-опасно било да спре рядко за пуши! :shock:
Видяло се е, че доста трудно ще я откажа от цигарите, дано да успея близките месец - два, старае се, но явно наистина ѝ е трудно да откаже цигарите. :roll:
Изобщо, до колко са съвместими пушенето и бременността? Как бихте ме посъветвали да постъпя в този случай? :roll: :?:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Slavena » 27 Мар 2015, 15:23

Според мен няма защо да се притесняваш, аз пушех през цялата си бременност и нямах никакви проблеми, родих си живо и здраво дете, нищо му няма.
имам много приятелки които са пушили бременни и децата им са супер.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Локумът » 27 Мар 2015, 16:14

Вземи ѝ обясни на твоята нова жена, че няма как да са съвместими работите между пушене и бременността просто, тъй че да отказва цигарите, за 8-9 месеца нищо няма да ѝ стане, ако не пуши, да яде солети през тва време. Няма такова нещо като съвместими пушене и бременност! :!: :!: :!:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот qwerryyy » 27 Мар 2015, 16:34

Никога не съм приемала да пушат бременните жени, кошмарно е направо О.О Пълна безотговорност към бъдещото дете, ако се роди с увреждане заради цигарите дали ще бъдете щастливи накрая и приятелката ти ще е удовлетворена ли? :roll: :?:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот dinkog » 27 Мар 2015, 17:20

Винаги ме е било яд на подобна безотговорност, защото ако детето се роди увредено, това е резултат за цял живот, само защото майката не е можела да се лиши от удоволствието да пуши за няколко месеца, направо е престъпно! :evil:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот miron » 27 Мар 2015, 17:31

Хич не подкрепям, въпреки че и много мои познати пушат бременни и за щастие нищо им няма не децата, но каква е гаранцията, че проблемите няма да се появят по-късно?! :?:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот kauda » 27 Мар 2015, 17:48

Не ти завиждам! За съжаление ние българите сме такива, че смятаме, че това точно няма да ни се случи и затова не сме склонни да се откажем от собствения си кеф в името на здравето - нашето или на детето ни.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот Lisica » 27 Мар 2015, 18:07

Много е грозно! Много ме е яд на такива жени, много лесно може детето да се окаже със сърдечен проблем заради пушенето, защо трябва да е така? :?:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Мар 2015, 18:16

Много гадно, когато бях бременна не пушех, нито пиех, нито кафе си позволявах! Все пак това не е безкраен период, а и знаеш защо го правиш! Детето ми се роди живо и здраво и нямах никакви притеснения дали си има всички пръсти и дали всичко му е наред!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Доколко са съвместими пушенето и бременността?

Мнениеот pana » 28 Мар 2015, 08:39

Като прочетох темата се сетих за нещо което няма да забравя през живота си никога. На излизане през вратата на Пловдивския ВСИ ръцете ми бяха заети и се мъчех да я отворя . С гръб към мен от външната страна стоеше младо момиче. То чу че се мъча и се обърна да натисне дръжката . Настръхнах от това което видях тя беше с корем до главата и захапала фаса.До ден днешен се чудя как съм се въздържал да не и зашлевя един хубав шамар. Няма на този свят хубави цигари и алкохол. Който и лекар да питате ще ви каже че му вредите . Та толкова ли нямат тези жени воля да откажат този порок за 9 месеца. Май забравяте че сте отговорни и за вътреутробното му развитие .Възможно е да му залагате капани за в бъдеще. Това ли желаете на детето си ?
pana
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Дек 2014, 10:09

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта