Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот zheleva212 » 31 Мар 2015, 11:57

Една приятелка се върна от Гърция преди седмица и снощи ни беше на гости, за да ни разкаже къде какво е видяла!
Интересното е, че сподели за една салата, която е видяла да присъства в менюто на гръцките ресторанти - салата от тученица :shock: :shock: Останах много впечатлена!

В първия момент не успях да загрея как изглеждаше, но зная, че е плевел, това беше и нещото, което още повече ме шокира! Слагам снимка за хората, които като мен не могат да загреят що е то тученица :idea:
portulacao.jpg
portulacao.jpg (14.8 KiB) Прегледано 3875 пъти
Интересно ми е дали и ние ще можем да си приготвим такава салатка от тученица и коя част от растението е ядлива?! :roll:

Вкусна ли е салатата - не мога да си представя, но явно има и някакъв положителен ефект върху здравето :idea: Имате ли повече информация при консумирането на тученица какви могат да бъдат здравословните ползи от нея, а как се приготвя? :?:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот Nightmare » 31 Мар 2015, 12:01

Ти да видиш - най-досадния плевел се ядял! Ами супер, значи мога да си гледам и в саксии в града, поне лесно ще се размножава :idea: :idea:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот M.Tasheva » 31 Мар 2015, 12:05

Чувала съм, че тученицата съдържа много повече витамин С от цитрусите, например, надявам се да е вярно и да, бих си направила салата! :)
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот Rali_hr » 31 Мар 2015, 12:05

Хубаво, ама къде да я намерим тая тученица? Дали я продават по зеленчуковите? Аз дори рукола не съм виждала.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот Krum » 31 Мар 2015, 13:23

Аз си я хапвам в зелената салата, голям съм ѝ почитател от дете съм научен да ям тученица, но сега трудно се намира наистина.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот mix_twix » 31 Мар 2015, 14:21

Много ми харесва тученицата, на село имаме и си хапвам редовно.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот inasir » 31 Мар 2015, 14:23

Може ли да споделите рецепта или да кажете точно как може да се използва тученицата, какви подправки може да й се слагат.... ;)
inasir
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Мар 2015, 12:51

Re: Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот kalinka-kuku » 31 Мар 2015, 14:46

Не съм яла тученица, даже сега разбрах името на това растение и дори, че се хапва, а ние на село го изкореняваме и в коша. :))
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот shipchanova » 31 Мар 2015, 19:56

Продава се в хипермаркетите готова-трябва само да се овкуси.
Има и друг вид готова салата-тученица с редичио-пак листен зеленчук.
Аз прибавям пресен лук и пресен чесън-по 1 срък от двата вида на половин кутия тученица.Много вкусно става,ако се прибавят и белени тиквени и слънчогледови семки-сурови.Овкусява се със зехтин и балсамов оцет.По желание може да се добави чушка,царевица,домат, краставица и пресни подправки-магданоз,копър.Всякак съм пробвала и се получава-експериментирайте-няма как да сбъркате!
shipchanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2015, 19:47

Re: Тученица на салата - какъв ефект има и вкусна ли е?

Мнениеот Локумът » 01 Апр 2015, 08:08

shipchanova написа:Продава се в хипермаркетите готова-трябва само да се овкуси.
Има и друг вид готова салата-тученица с редичио-пак листен зеленчук.
Аз прибавям пресен лук и пресен чесън-по 1 срък от двата вида на половин кутия тученица.Много вкусно става,ако се прибавят и белени тиквени и слънчогледови семки-сурови.Овкусява се със зехтин и балсамов оцет.По желание може да се добави чушка,царевица,домат, краставица и пресни подправки-магданоз,копър.Всякак съм пробвала и се получава-експериментирайте-няма как да сбъркате!

Звучи супер! Чак ме е яд, че досега съм я изхвърлял тая тученица. :) Ще огледам двора на вилата, ако има, бих си набрал.;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта