Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот sofi_black » 09 Юни 2016, 13:40

Пъдпъдъчите са много полезни особено за децата. Вярно, малки са, но като ги комбинираш с още нещо и можеш да се нахраниш. Като бях малка, нашите даже ме караха да ги пия сурови.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот asdddwww » 09 Юни 2016, 15:29

sofi_black написа:Пъдпъдъчите са много полезни особено за децата. Вярно, малки са, но като ги комбинираш с още нещо и можеш да се нахраниш. Като бях малка, нашите даже ме караха да ги пия сурови.

Да, за да качиш някое килце сигурно. :) Да познаем, че си била хилаво дете. То и сега карат децата да пият сурови яйца с мляко, че да качат по някой грам. :front:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот MGB » 15 Юни 2016, 13:24

Има ли яйчена диета? Май само за такава не съм чула. Не знам как ще се отрази на тялото, ако всеки ден се ядат само яйца. Холестеролът сигурно ще е до небето.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот Slavena » 15 Юни 2016, 13:35

MGB написа:Има ли яйчена диета? Май само за такава не съм чула. Не знам как ще се отрази на тялото, ако всеки ден се ядат само яйца. Холестеролът сигурно ще е до небето.

японската диета има много яйца вътре и ако искате може да я пробвате ама е много гладна.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот Elica » 20 Юни 2016, 14:52

Яйцата опредлено ги препоръчват, защото са засищащи и са си супер протеин, а и са евтини и качествени, не са като пилешко бутче или кренвирш. :) Определено са полезни, а това с 2-та жълтъка седмично отдавна го опроваргаха.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот zagrijena » 20 Юни 2016, 15:45

Аз досега все следях да не ядем повече от два пъти на седмица яйца именно заради приказките, че повече от два жълтъка е вредно :shock: :lol: . Дори и да не е вярно, не бих могла да ям често яйца, омръзват.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот S_Milenska » 21 Юни 2016, 10:44

Elica написа:Яйцата опредлено ги препоръчват, защото са засищащи и са си супер протеин, а и са евтини и качествени, не са като пилешко бутче или кренвирш. :) Определено са полезни, а това с 2-та жълтъка седмично отдавна го опроваргаха.

И аз съм го чувала, но сякаш още робувам на това, така или иначе надали някой яде яйца всеки ден и то по няколко пъти дневно. Ако се хапва по 2 яйца на ден, било то със закуската или както там го чувстваме, няма да има лошо. ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот miron » 22 Юни 2016, 12:53

S_Milenska написа:
Elica написа:Яйцата опредлено ги препоръчват, защото са засищащи и са си супер протеин, а и са евтини и качествени, не са като пилешко бутче или кренвирш. :) Определено са полезни, а това с 2-та жълтъка седмично отдавна го опроваргаха.

И аз съм го чувала, но сякаш още робувам на това, така или иначе надали някой яде яйца всеки ден и то по няколко пъти дневно. Ако се хапва по 2 яйца на ден, било то със закуската или както там го чувстваме, няма да има лошо. ;)

То просто с всяка храна не е полезно да се прекалява, каквато и да е била тя. Така и с яйцата, ежедневно, ако се ядат по много не бива, но 2 яйца дневно дори не са никакъв проблем.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот Neven498 » 23 Юни 2016, 10:41

Яйцето съдържа всички вещества, които са необходими за изграждане на организъм и то в най-добри пропорции. Така че няма как една част от него да е вредна. 2-3 яйца на ден са си супер.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Имат ли място яйцата в ежедневното ни меню или диета?

Мнениеот Rali_hr » 23 Юни 2016, 10:49

Neven498 написа:Яйцето съдържа всички вещества, които са необходими за изграждане на организъм и то в най-добри пропорции. Така че няма как една част от него да е вредна. 2-3 яйца на ден са си супер.

МЕжду другото, в момента доста от популярните диети на диетолозите, или на индивидуално изградените програми за сваляне на килограми, включват 2-3 сварени яйца за закуска, защото засищат и в същото време дават доста полезни вещества за организма. А и са евтин и достъпен протен, а точно те горят мазнините. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта