Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот Lyomi » 31 Мар 2015, 13:56

От два месеца тренирам по-усърдно във фитнеса, тъй като настроението ми, апък и времето започнаха да стават пролетни.
Започнах да се чудя, обаче, понеже наблюдавам хората, които често срещам във фитнеса, че да кажем след като си направят програмата прекарват десетина минутки на кардио или правят леки упражнения за тази част от тялото, която са тренирали преди това :idea:
drinking-water-at-gym.JPG
drinking-water-at-gym.JPG (13.7 KiB) Прегледано 1904 пъти
Други пък си правят някакъв странен масаж, а аз съм като паднала от Марс, общо взето нямам търпение да свърша, за да пия вода и да се изкъпя! :D :D Но се притеснявам, че това е доста вредна процедура след тренировка, а не зная какво трябва да правя! :?

Дайте ми препоръки как трябва да се грижим за себе си след тренировка и как изброените по-горе неща са от полза на организма след тренировка? :?:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот mix_twix » 31 Мар 2015, 14:14

Пий 2 аспирина и ще си супер след тренировка :))
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот red_eyes » 31 Мар 2015, 14:16

Обикновено след тренировка си правя масаж, вярно, че може и да не е достатъчен, но има приспособление, с което може да си правиш, даже скоро намерих статия за това, надявам се да ти е от полза! :)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот Mauritius » 31 Мар 2015, 14:22

Бъди внимателна с водата, добре е да пиеш по-голямо количество около половин час преди тренировка и след това хубаво като си починеш, а не веднага след упражнението да се нагълташ! :D
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот kalinka-kuku » 31 Мар 2015, 14:46

Mauritius написа:Бъди внимателна с водата, добре е да пиеш по-голямо количество около половин час преди тренировка и след това хубаво като си починеш, а не веднага след упражнението да се нагълташ! :D

Аз си мислих, че може след като свършиш в работата си да пиеш вода, а не че трябва да се изчаква. Все пак това не е ли някаква ужасна жажда, особено след по-силна тренировка?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот maminka » 03 Апр 2015, 16:32

marsu написа:
Mauritius написа:Бъди внимателна с водата, добре е да пиеш по-голямо количество около половин час преди тренировка и след това хубаво като си починеш, а не веднага след упражнението да се нагълташ! :D

Аз си мислих, че може след като свършиш в работата си да пиеш вода, а не че трябва да се изчаква. Все пак това не е ли някаква ужасна жажда, особено след по-силна тренировка?

Винаги трябва да си отпочинеш, поне докато се преоблечеш и е хубаво на малки глътки, иначе още дядо ми казваше, че не било хубаво за сърцето!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот mix_twix » 03 Апр 2015, 16:35

maminka написа:Винаги трябва да си отпочинеш, поне докато се преоблечеш и е хубаво на малки глътки, иначе още дядо ми казваше, че не било хубаво за сърцето!

Дядо ти е бил умен човек! Наистина не е полезно да се пие след уморителна тренировка много вода, така, както ни се иска. По по-малко на по-често и спокойно да се усвои, защото натоварва сърцето, правилно. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот Lollipop » 13 Апр 2015, 11:39

Само с почивка според мен, не е хубаво да се напрягате да пиете вода и да пъхтите тежко ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот nadqta » 23 Апр 2015, 17:06

Едва ли ще успея да стоя жадна по време на тренировка, много вода пия по всяко време и ми е гадно, като не ми е позволено :|
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как трябва да се грижим за себе си след тренировка?

Мнениеот silver933 » 23 Апр 2015, 21:20

Трнираме, тренираме, 2 аспирина и в леглото? :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта