Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот kauda » 02 Апр 2015, 14:36

Всички се сещаме за времето ПРЕДИ, когато играехме навън, децата се занимаваха с истински неща, а сега картинката е такава:

13-Kid-iPad.jpg
13-Kid-iPad.jpg (21.92 KiB) Прегледано 1486 пъти

Преди гледахме телевизия само през уикендите, а сега постоянно децата са я пред телевизора, компютъра или смартфона. Малки деца умело управляват Touch Screen-а.... А какво беше преди??? Заобикалящия ни свят не беше от смартфони и Ipad, а от игри, зеленина, растения, животни, истински приятели и може би някое друго Тамагочи...
Вие какви други разлики намирате в заобикалящия ни свят от преди и сега, доволни ли сте от това, което виждате в момента около нас? :?:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот qwerryyy » 02 Апр 2015, 15:08

Преди определено беше по-хубаво, сега и децата дебели, родителите мързеливи, и всичко се върти около техниката и най-вече Интернет. Ако едно време ни бяха казали, че Интернет ще завземе такава част от живота ни и няма да можем да лягаме и да ставаме без него, надали щяхме да повярваме.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот kalinka-kuku » 02 Апр 2015, 15:30

Има разлики, но не мисля, че са много голям проблем, все пак и ние ако имахме тези възможности бихме се възползвали като деца от тях.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Anka » 02 Апр 2015, 16:12

Сега наистина е тъжно, че всички сме вперили поглед само пред екраните, а най-тъжното е, че хората когато се събират не се виждат наистина, а си гледат с модерните смартфони и постват снимки във фейса,търсят някакво внимание, а забравят приятелите си, до които стоят!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Elica » 02 Апр 2015, 16:32

На мен ми харесва какво е сега положението, всичко е по-готино, има толкова много възможности, не знам защо постоянно се мрънка, а никой не се отказва от удобствата на съвременния живот. :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Rali_hr » 02 Апр 2015, 16:59

Аз също смятам, че ако дете имах тези възможности щях да се възползвам, нима нямаше да играя на таблет или да ръчкам телефона... да бе! Това е лъжа, то тогава защо го правя сега?! :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Lili_pili » 03 Апр 2015, 08:53

Нямам нищо против светът СЕГА, за мен е много добро място за живеене, има толкова възможности, преди както е било?! Скачане на ластик и банани по Коледа, ако се уредиш!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот magda » 03 Апр 2015, 15:59

Смятам, че всеки трябва да е щастлив с това, което има, така че няма какво да сравняваме двата свята, просто защото е невъзможно!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Kremiliya » 03 Апр 2015, 16:19

magda написа:Смятам, че всеки трябва да е щастлив с това, което има, така че няма какво да сравняваме двата свята, просто защото е невъзможно!

А и най-малкото трябва да си направим избора, какво искаме и какво не.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Ginger » 06 Апр 2015, 15:41

Ох, ами няма как, просто децата са различни, няма как да смятате, че ще могат да си играят като нас на стражари и апаши, при положение, че съседчето има АйПад и слиза с него пред блока! Днес децата се радват на материалното и кобрата или жоманката няма как да са им от любимите игри!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта