Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот red_eyes » 02 Апр 2015, 15:03

Пролетта не зная дали започна, но косата ми капе от доста време насам. Започнах да пия Фитовал, но още не виждам какъв ефект и мисля, че или организмът ми е доста изнемощял или просто тези таблетки не действат както трябва :|
Косата ми, освен че капе, някак стана доста слаба изведнъж, някак започна да се накъсва и цъфти :!:
Strong-Hair.jpg
Strong-Hair.jpg (13 KiB) Прегледано 2125 пъти
Мисля си, че и храненето е от основно значение за състоянието на косата ми, апък правилното хранене може да бъде от помощ и на витамините, които приемам :idea:

Според вас има ли значение за косата правилното хранене и какъв ефект може да даде правилната храна върху слабата коса, коя може да и бъде от помощ :?: :!:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот MerryPop » 02 Апр 2015, 15:21

И аз си мечтая за толкова здрава, силна и плътна коса, но като я връзвам постоянно не мисля, че има много време да мисля как точно я храня, но съм чувала, че яйцата са полезни за косата не само като маска, но за хапване :idea: Наблегни и на тях!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот kalinka-kuku » 02 Апр 2015, 15:24

MerryPop написа:И аз си мечтая за толкова здрава, силна и плътна коса, но като я връзвам постоянно не мисля, че има много време да мисля как точно я храня, но съм чувала, че яйцата са полезни за косата не само като маска, но за хапване :idea: Наблегни и на тях!

Да връзването на косата е истинско мъчение, по-добре се подстрижи, отколкото да я измъчваш така, освен че накъсва, капе и те дразни, то може и да ти се появи и пърхот.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот borkova » 02 Апр 2015, 15:26

Слабата коса не мисля, че може да се повлияе толкова от храната, отколкото от качествените хранителни добавки, така че внимавай какво пиеш и опитвай да се храниш възможно по-здравословно, все пак :idea:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот Kremiliya » 02 Апр 2015, 15:42

мисля, че храненето не е толкова от значение, колкото маските по-скоро. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот Anka » 02 Апр 2015, 16:19

Храненето би дало ефект, разбира се, но като цяло и добавките и маските са още по-добър вариант. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот Elica » 02 Апр 2015, 16:33

Сигурно яйцата, нали те са основната съставка при маските за коса:)))
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот Kaya » 02 Апр 2015, 16:41

И аз мисля, че биха помогнали като цяло здравословната диета, а не само определена храна.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот Lili_pili » 03 Апр 2015, 09:07

Разбира се, цялостното здраве е от значение и за косата, но какви ли храни трябва да се ядат не знам, предполагам, че по-богати на цинк ще са добре. Всички добавки, които рекламират за коса, включват цинк :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кои храни могат да бъдат в помощ на слабата коса?

Мнениеот klara » 05 Окт 2016, 12:12

Риба и морски продукти също съдържат цинк мисля.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron