Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Rali_hr » 09 Апр 2015, 12:21

Има много голяма психология в цветовете, това е факт. Подлъгваме се много лесно по това, което виждаме и си мислим, че като е в червено е супер далавера, а ако е жълто и червено е направо джакпот! :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Апр 2015, 14:09

Цветовете винаги са били от значение, не знам самите те ли са това, което ни кара да мислим, че нещо е по-хубаво, по-здравословно, по-евтино, по-стилно или това е наложено от компаниите, но в факт, че в наши дни са от огромно значение при избора ни.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Kremiliya » 09 Апр 2015, 15:41

Има някои цветове, които ни лъжат, но сега се сещам, че май жълтоот и синьото не значат нищо :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Локумът » 09 Апр 2015, 15:56

Вий пък сте много податливи, дръжте се малко де :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Kremiliya » 24 Апр 2015, 14:52

Локумът написа:Вий пък сте много податливи, дръжте се малко де :)

:lol: :lol: :lol: Не можем, ние сме жени! :) Когато вляза в магазин без списък съм склонна да похарча поне 200лв и да си казвам през цялото време "еее, това ми трябваше, но ще го купя от друго място"" .. Може би на мен ми е слаб ангелът, обаче много бързо и лесно се лъжа.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот kalinka-kuku » 24 Апр 2015, 16:02

Все пак някои цветове създават определени асоциации в главите ни, от там идва цялата работа. Винаги и много лесно мога да кажа, че се повлияям от цветовете, което не ми прави чест просто. :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот silver933 » 28 Апр 2015, 09:21

marsu написа:Все пак някои цветове създават определени асоциации в главите ни, от там идва цялата работа. Винаги и много лесно мога да кажа, че се повлияям от цветовете, което не ми прави чест просто. :roll:

Е те тези цветове са направени точно, за да ни подлъгват по един или друг начин. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Локумът » 21 Май 2015, 13:56

Kremiliya написа:
Локумът написа:Вий пък сте много податливи, дръжте се малко де :)

:lol: :lol: :lol: Не можем, ние сме жени! :) Когато вляза в магазин без списък съм склонна да похарча поне 200лв и да си казвам през цялото време "еее, това ми трябваше, но ще го купя от друго място"" .. Може би на мен ми е слаб ангелът, обаче много бързо и лесно се лъжа.

Така е, имам чувството в магазина, че жена ми най-напред гледа по рафтовете кое в какъв цвят е , а после гледа списъка и мисли какво ни трябва у нас, така се сдобихме с уред за готвене на пара, както и резачка за ябълки.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Snejna » 27 Май 2015, 11:43

Локумът написа:Така е, имам чувството в магазина, че жена ми най-напред гледа по рафтовете кое в какъв цвят е , а после гледа списъка и мисли какво ни трябва у нас, така се сдобихме с уред за готвене на пара, както и резачка за ябълки.

Щом жена ти има финансовата възможност да си позволява повече неща, можеш да се радваш, че я прави щастлива всичко това. А и не се знае, някой ден може и ядеш нарязани ябълки.
А иначе аз веднъж от промоция на промоция - оставих 100лв. в Кауфланд без да купя почти нищо съществено, дори и пакет ориз не бях взела.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Mon_ton » 27 Май 2015, 15:56

Сега ми повлиява всичко, което е розово, но се старая повече от това да не се поддавам на влиянието на цветовете ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron