Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Rali_hr » 29 Май 2015, 13:21

Mon_ton написа:Сега ми повлиява всичко, което е розово, но се старая повече от това да не се поддавам на влиянието на цветовете ;)

:lol: :lol: :lol: а сега си представи, че е в розово и има отдолу червен етикет, направо бомба! :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Локумът » 01 Юни 2015, 16:27

Мен лично би ме отказало нещо да го купя, ако свети в много ярък цвят и толкова ме убеждава, че е изгодно, е значи не е според мен.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Lady M » 08 Фев 2019, 16:33

Определено ми влияят на избора. Аз, например, не обичам твърде шарени неща. Ако ми се предложи или поднесе нещо по такъв начин, или пък кичозен - със сигурност не бих го купила или яла. Сетивата играят много важна роля при избора ни - било то на дреха, храна, книга или друго :)
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Bobo Doll » 11 Фев 2019, 17:03

Разбира се, че оказват. Ясно ми е, че определени комбинации от цветове действат по специфичен начин на възприятията на хората и много фирми ги използват по стратегически начин, за да продадат продуктите си. Обаче всеки си има вродени предпочитания за цветовете и каквото и да се казва, аз си знам, че не харесвам оранжево и жълто без значение от рекламните трикове и други подобни.
Аватар
Bobo Doll
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:26

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Dalia » 11 Фев 2019, 18:41

Цветовете са основното нещо по което си избираме разни неща от бита. Ако питате мене и мъжете си избираме по цветове, ами хайде не иска ме да си го признаем. Тъй като черното ми е един от любимите ми цветове, аз много харесвам мъже с черни огнени очи :lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Роуз » 20 Фев 2019, 11:28

Ние избираме, дори и подсъзнателно, чрез сетивата си. Отнася се и за храната, и за дрехите, и за мебели и прочие. Аз, например, не мога да понасям тъмно лилаво и инстинктивно избягвам всякакви дрехи, които са в този цвят.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Кети cat » 30 Май 2019, 14:06

Тъй като нямам любим или чак мразен цвят, не мисля, че това би повлияло на избора ми.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта