Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот BeenieGal » 03 Апр 2015, 10:59

Вчера тръгнах да обмислям различни варианти за направа на визитки и се замислих какви цветове биха били възможно по-подходящи!
Разглеждах различни варианти, които евентуално да ми подскажат какъв трябва да бъде основния цвят на визитката или поне върху кой от тях да се акцентира, но не мога да се сетя какво би провокирало? :roll:
images (1).jpg
images (1).jpg (12.79 KiB) Прегледано 681 пъти
Четох и различни статии, в които се посочваше някакъв огромен процент на хората, които се повлияват от цветовете на нещото, което купуват :idea: Като се замисля, сама по себе си забелязвам как ме привлича червения цвят, който така или иначе е широко разпространен :idea:

Вие усещате ли кои цветове ви повлияват по някакъв начин да купувате даден продукт или да влезете в определен магазин, или да прочетете определена табела, само защото е с цвят, който не може да остане незабелязан? :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Mauritius » 03 Апр 2015, 11:05

Разбирам това за привличането, но да се опитвам, да се контролирам колкото е възможно! Иначе жълтото и червеното са си класики, които грабват, а и си отиват, но мисля, че зависи каква е работата ти, съответно и визитката ти! :idea:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот nadqta » 03 Апр 2015, 11:08

Да, когато става въпрос за нещо по-делово синьото също е добър избор, но наистина трябва да прецениш, в зависимост от това какво работиш, за да не изглеждаш непрофесионално!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Rali_hr » 03 Апр 2015, 15:21

Да, на мен много ми влиея, особено ако видя нещо чвервено, то решавам, че е на промоция и е супер добър избор :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот magda » 03 Апр 2015, 15:57

Интересна е много тази наука, общо взето цветовете не означават нищо, докато ние не им предадем смисъл!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот Mon_ton » 03 Апр 2015, 16:27

Има си своите тайни, като видим нещо зелено, то решаваме, че е био продукт и сме готови да го купим, да речем! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот draga.mihova » 08 Апр 2015, 15:51

Mon_ton написа:Има си своите тайни, като видим нещо зелено, то решаваме, че е био продукт и сме готови да го купим, да речем! :)

Точно така е, на мен няколко пъти ми се е случвало и после като се прибера у дома ми идва да си блъскам главата в стената!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот kauda » 08 Апр 2015, 16:00

Повлияваме се, как да не е така, че и лесно се лъжем. Имат си големите фирми страшни политики за залъгването ни, когато става въпрос именно за такива неща, като продажбата и промоциите.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот mix_twix » 08 Апр 2015, 17:00

Вие пък много лесно се лъжете! :mrgreen: Аз си купувам винаги едни и същи стоки без да гледам промоции и нищо, избирам по цвят само тениските и дънките си хаха :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Мислите ли, че цветовете могат да повлияят избора ви, а по какъв начин?

Мнениеот silver933 » 09 Апр 2015, 10:31

Не бъдете чак толкова податливи на цветовете, те наистина са в много случаи рекламен трик при избора ни.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта