Как да сложа правилно тампона?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 03 Апр 2015, 15:01

Хора, на 15 години съм, не зная дали е много естествено, но съм и девствена и искам да използвам тампони, понеже с тези превръзки ми е доста неудобно!

Притеснявам се обаче дали няма да ме боли докато си го слагам и дали въобще ще мога да си го сложа правилно :idea: Не знам дали няма различни размери тампони, тъй като предполагам, че на мен ще ми трябва най-малкия и най-вече най-късия вид тампони :roll:

Ама намерих нещо интересно, което изглежда по този начин,
images (2).jpg
images (2).jpg (6.73 KiB) Прегледано 2467 пъти
било апликатор за тампони, но не знам къде се продава, никоя от приятелките ми не го беше чувала, а и повечето не са девствени, апък аз не искам да си губя девствеността само за единия тампон! :!:

Какво ще ме посъветвате, как да съм сигурна, че правилно съм си сложила тампона, когато се случи, а дали ще ме боли ? :roll:
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот MGB » 03 Апр 2015, 15:07

Е, то си има упътване в самите кутийки на тампоните, иначе ако си го сложила правилно не би трябвало да го усещаш, че е там, така ще разбереш дали е ок всичко и не, не би трябвало да боли ;)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот Rali_hr » 03 Апр 2015, 15:10

Много са ми удобни тампоните и изобщо не използвам превръзки. Има размери, но ти препоръчвам да търсиш в аптека :!:, защото има по-голям избор. Апликатора е за улеснение, но на теб все ще ти е трудно, особено първите няколко пъти, но с времето се свиква. А за да разбереш, че ти е удобен тампона и сложен правилно, то не трябва да го усещаш изобщо :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот magda » 03 Апр 2015, 15:10

Абе тея апликатори изглеждат много страшни, представяш ли си да го сложиш толкова дълбоко, че да не го откриеш после :shock: :shock: за нищо на света не бих ползвала!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот Snejna » 03 Апр 2015, 15:41

magda написа:Абе тея апликатори изглеждат много страшни, представяш ли си да го сложиш толкова дълбоко, че да не го откриеш после :shock: :shock: за нищо на света не бих ползвала!

:lol: :lol: :lol: Няма страшно, той не може да се скрие чак толкова ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот Kremiliya » 03 Апр 2015, 16:16

Какъв ти е проблемът с превръзките, носи тях, а с тампоните винаги можеш да се учиш. Аз лично не съм носила никога, много сложно ми се вижда поставянето им и като цяло ги смятам за несигурни.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот mix_twix » 03 Апр 2015, 16:39

Не ви е лесно изобщо! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот maminka » 03 Апр 2015, 16:49

Kremiliya написа:Какъв ти е проблемът с превръзките, носи тях, а с тампоните винаги можеш да се учиш. Аз лично не съм носила никога, много сложно ми се вижда поставянето им и като цяло ги смятам за несигурни.

Ама не е така, през лятото си е ужасно спарващо, не зная някои жени как цял живот карат с превръзки, аз едва изтрайвам зимата с тях, но понеже имам повечко дрехи и ми е неудобно при смяната на тампоните, та така карам с превръзки!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот Pipilota » 04 Апр 2015, 08:46

И аз предпочитам превръзки, може да спарват, но ми изглеждат сигурни, а и аз от къде да знам тампонът колко е абросбирал, може ли при всяко влизане в тоалетната да проверявам ужас! :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да сложа правилно тампона?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 07 Апр 2015, 14:01

Не ми харесват превръзките, затова не искам да ги нося, все едно съм с памперс, ужасно е. А и не мога да си нося панталона и да се виждат очертания на бельо и превръзки, абсурд!
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03


Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта