Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Snejna » 16 Май 2016, 14:23

analizatorka написа:Аз пък не мисля, че училището ни е чак толкова слабо, колкото го изкарваме. Има много минуси, но пример за това, което казвам, е когато българчета заминават с родителите си за чужбина и там често вземат два класа за една година. Или ние сме доста напред, или училищата в странство ги обучават като бавноразвиващи се :mrgreen: , което не мисля, че е така.

Никой не говори, че училищата като цяло са слаби, а за конкретно слабо училище с деца, които постигат ниски резултати и не се изисква повече от тях в училището, с цел да се запази класа. Слабо училище, а не училище като училищата.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Snejna » 16 Май 2016, 14:24

Snejna написа:
analizatorka написа:Аз пък не мисля, че училището ни е чак толкова слабо, колкото го изкарваме. Има много минуси, но пример за това, което казвам, е когато българчета заминават с родителите си за чужбина и там често вземат два класа за една година. Или ние сме доста напред, или училищата в странство ги обучават като бавноразвиващи се :mrgreen: , което не мисля, че е така.

Никой не говори, че училищата като цяло са слаби, а за конкретно слабо училище с деца, които постигат ниски резултати и не се изисква повече от тях в училището, с цел да се запази класа. Слабо училище, а не училище като училищата, или като учебна програма. Двете неща са различни.
Иначе си права, че тук имат децата по-голяма подготовка и вземат няколко класа когато са в чужбина.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот fawla » 23 Фев 2017, 16:58

АКо родителите имат желание, могат да купуват допълнителни сборници, задачии детето да решава, или да се упражнява странично по предметите, които са му интересни,м могат да се правят и различни образователни проекти и неща, които са им интересни или трудни. Ако и родителите се включат, няма проблеми дори и училището да е по-слабо.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот sofi_black » 01 Мар 2017, 18:36

Само желание да има, по всякакъв начин може да се развива детето, зависи от интересите му и какво го влече. Книги, курсове, кръжоци, общуване.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Kaya » 05 Мар 2017, 09:53

sofi_black написа:Само желание да има, по всякакъв начин може да се развива детето, зависи от интересите му и какво го влече. Книги, курсове, кръжоци, общуване.

Желание от страна на детето обаче като няма, иди обяснявай. С дъщеря ми минахме от къде ли не - отказваше да чете, в края на първи клас още сричаше и не можех да я накрам да чете ти това е и още не обича.... умно дете, ама мързел!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да развиваме мозъка на детето, въпреки слабото училище?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Мар 2017, 10:31

Трябва да се намират различни занимания, защото наистина околната среда - т.е. класът има огромно значение за развитието на детето. Ако се поощрява лесно, то няма стимул да учи.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта