Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Neven498 » 08 Апр 2015, 15:15

Сестра ми има изключително чувствителни очи и също не може да ползва очна линия, при нея също се получава доста неприятно раздразнение.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Kremiliya » 09 Апр 2015, 15:43

Neven498 написа:Сестра ми има изключително чувствителни очи и също не може да ползва очна линия, при нея също се получава доста неприятно раздразнение.

Гадно, аз също не ползвам никакви такива, дори и молив слагам съвсем малко само по горния клепач, иначе очите ми сълзят и ме сърби ужасно.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Neven498 » 14 Апр 2015, 10:57

Kremiliya написа:
Neven498 написа:Сестра ми има изключително чувствителни очи и също не може да ползва очна линия, при нея също се получава доста неприятно раздразнение.

Гадно, аз също не ползвам никакви такива, дори и молив слагам съвсем малко само по горния клепач, иначе очите ми сълзят и ме сърби ужасно.

Ами био козметика пробвала ли си?
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот rose_92 » 15 Апр 2015, 13:21

Щом ползваш рядко спирала и очна линия значи според мен вече са стари и трябва да ги изхвърлиш. Аз всеки ден си слагам спирала и молив или очна линия и съм забелязала, че когато станат на няколко месеца, дори и да не са се изхабили, като си ги слагам и почва да ми щипе на очите, защото тези неща трябва да се сменят на 3-6 месеца дори и да не ги ползваш всеки ден - това няма никакво значение. Освен това аз никога не давам на някой друг да ми ползва козметиката.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот qwerryyy » 15 Апр 2015, 13:39

И аз съм гримирана почти всеки ден и все пак никога не съм успявала да изхабя цяла очна линия или сприлара, купувам си когато свършат, не знаех, че трябва да се подменят толкова често.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Lisica » 15 Апр 2015, 15:09

ще започна и аз да си сменям на 4-5 месеца спиралата и очната линия, това не се отнася и за моливи нали, а ако очната ми линия е като молив, тя дали се разваля?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Elica » 15 Апр 2015, 16:22

Много често сменям очната си линия и така не съм имала никога проблеми, спирела не ползвам отдавна. ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот rose_92 » 27 Апр 2015, 13:50

Lisica написа:ще започна и аз да си сменям на 4-5 месеца спиралата и очната линия, това не се отнася и за моливи нали, а ако очната ми линия е като молив, тя дали се разваля?


Не мога да ви кажа точно на колко месеца се сменя молив, спирала, очна линия и т.н. - в интернет сигурно пише, но го имайте предвид и не ползвайте дълго време тези неща дори и да не са се изхабили.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Kaya » 27 Апр 2015, 14:31

Много често си сменям спиралата, задължително в месеца си купувам нова, не мога да си представя, че ще я слагам толкова време до очите си, а и я ползвам всеки ден. Сега мисля да пробвам с вазелин, разбрах, че може да се ползва за да се подчертаят очите без да се слага спирала. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот pravilno » 05 Май 2016, 12:37

Аз ползвах години наред една марка спирала и очна линия и нямах проблеми. Но в един момент реших да я сменя и тогава започнаха неразположенията. Явно има нещо в новата марка, което дразни очите ми. А възможно ли е като си ползвал дълги години дадена марка, тялото ти така да свиква с нея, че нова да предизвика вид алергична реакция?
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта