Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Malina » 15 Юни 2016, 14:00

pravilno написа:Аз ползвах години наред една марка спирала и очна линия и нямах проблеми. Но в един момент реших да я сменя и тогава започнаха неразположенията. Явно има нещо в новата марка, което дразни очите ми. А възможно ли е като си ползвал дълги години дадена марка, тялото ти така да свиква с нея, че нова да предизвика вид алергична реакция?

По-скоро ако си минала на по-некачествена, или просто в другата има нещо, което не ти понася. Аз стигнах до извода, че именно определен вид спирали и техните четки ми докарват ечемици. Затова използвам само силиконови, обикновените четки ми заплитат сякаш миглите и опъването до вечерта съм с ечемик, но и самата спирала като качество има значение.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот M.Tasheva » 15 Юни 2016, 14:58

Всичко е възможно, но според мен най-толяма вероятност има да си лепнеш нещо, ако услужиш на приятелка със спиралата и от нея се прехвърли нещо.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Kaya » 17 Юни 2016, 15:21

M.Tasheva написа:Всичко е възможно, но според мен най-толяма вероятност има да си лепнеш нещо, ако услужиш на приятелка със спиралата и от нея се прехвърли нещо.

Дори и на нея да ѝ няма нищо, то пак може да си докараш някой проблем, и аз не споделям козметиката си.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Neven498 » 20 Юни 2016, 12:28

Такива неща не е хубаво да се споделят - нито червила, нито гримове. Те много пъти влизат в контакт с лигавиците и от там се стига и до проблеми.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Pipilota » 20 Юни 2016, 13:00

Neven498 написа:Такива неща не е хубаво да се споделят - нито червила, нито гримове. Те много пъти влизат в контакт с лигавиците и от там се стига и до проблеми.

Обаче уж това се знае, а малко го спазват. Ей такива като нас "маниачки" на темата здраве и опазването му. Като гледам повечето малко през пръсти гледат на тези неща.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот analizatorka » 20 Юни 2016, 13:20

Някой ако страда от ечемик, със сигурност ще си прехвърлиш вируса или бактерията, не знам кое точно, дори и в момента да няма. И може и на теб да започне да ти се появява.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Neven498 » 23 Юни 2016, 10:49

Всеки е разменял някой път с приятелка грим, ама никой не разменя четка за зъби :lol:
Май и тук проблема е в липсата на информация, че и за гримовете важат правилата за запазване на хигиената.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот mamina » 24 Юни 2016, 10:37

Neven498 написа:Всеки е разменял някой път с приятелка грим, ама никой не разменя четка за зъби :lol:
Май и тук проблема е в липсата на информация, че и за гримовете важат правилата за запазване на хигиената.


Не мисля, че е от липсата на информация. По-скоро от недоверието, че чрез червило или друг козметичен продукт можеш да се заразиш с нещо. Рядко се случва и затова.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Snejna » 24 Юни 2016, 11:33

До скоро не съм се замисляла, дали може да има проблем, ако ползваме едно червило, обща спирала, или молив за очи. Точно, чер не съм смятала, че може ад има проблем. ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Kremiliya » 20 Юли 2016, 12:53

Snejna написа:До скоро не съм се замисляла, дали може да има проблем, ако ползваме едно червило, обща спирала, или молив за очи. Точно, чер не съм смятала, че може ад има проблем. ;)

За съжаление може, особено в наши дни като знаеш какви неща използват и колко изкуствени и вредни и алергени слагат из козметиката. Затова е най-добре да се доверяваме на изпитани марки, които доказват своето качество.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта