Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Pipilota » 20 Юли 2016, 15:57

Тези дни разбрах за Каджал, това е индийския вариант на очна линия и молив за очи. Прави се от естествени материали- кокосово масло, камфор и не знам какво да оцветяване. :) Факт е, че приятелка сподеил, че е усетила голямо облекчение на очите и свежест с този материал. А и цената не е за подценяване. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот gabinka_80 » 22 Юли 2016, 13:03

Pipilota написа:Тези дни разбрах за Каджал, това е индийския вариант на очна линия и молив за очи. Прави се от естествени материали- кокосово масло, камфор и не знам какво да оцветяване. :) Факт е, че приятелка сподеил, че е усетила голямо облекчение на очите и свежест с този материал. А и цената не е за подценяване. :)

Приятелка ми беше дала, като си бях в БГ. наистина е много приятно и не усещаш тази тежест, която я има при ползването на традиционен грим. Използват се само натурални съставки, все пак с тази козметика често гримират и децата си, това им е заложено в културата на индийците ;)
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот pavleta » 22 Юли 2016, 13:55

Pipilota написа:Тези дни разбрах за Каджал, това е индийския вариант на очна линия и молив за очи. Прави се от естествени материали- кокосово масло, камфор и не знам какво да оцветяване. :) Факт е, че приятелка сподеил, че е усетила голямо облекчение на очите и свежест с този материал. А и цената не е за подценяване. :)


Къде може да се намери, защото много ме заинтригува? Само в индийски магазини ли?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Kremiliya » 25 Авг 2016, 15:52

Онлайн може да се поръча. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот zagrijena » 26 Авг 2016, 09:47

На мен не ми се е случвал подобен проблем. Козметиката максимално е изчистена от съставки, които могат да предизвикат възпаления и други нежелателни реакции. Много рядко може да се получи подобно нещо от самата козметика. Иначе човешката намеса е друго нещо вече :smile: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Мар 2017, 11:00

zagrijena написа:На мен не ми се е случвал подобен проблем. Козметиката максимално е изчистена от съставки, които могат да предизвикат възпаления и други нежелателни реакции. Много рядко може да се получи подобно нещо от самата козметика. Иначе човешката намеса е друго нещо вече :smile: .

И каква може да е човешката намеса, да си я сложиш на очите?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Jully » 05 Дек 2017, 12:39

Напълно е възможно някоя съставка да не ни понесе и съответно да получим някакво раздразнение на очите, което да ни повлияе така, че да се сдобием с някаква инфекция наочите, най-често ечемици, които са си бактериален прпобелм.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Rali_hr » 05 Яну 2018, 11:14

Затова гримовете не се споделят, най-разумно е всеки да използва собствените, особено, ако се касае за такива, които имат пряк контакт с очите, като спирали и очна линия, моливи за очи. Сенки, руж, червило и подобни и да се споделят не е драма, но спирала и очна линия, абсурд да се дава. Моите очи лесно образуват ечемици и не споделям с никой.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот krasi_more » 05 Окт 2018, 11:30

Pipilota написа:Тези дни разбрах за Каджал, това е индийския вариант на очна линия и молив за очи. Прави се от естествени материали- кокосово масло, камфор и не знам какво да оцветяване. :) Факт е, че приятелка сподеил, че е усетила голямо облекчение на очите и свежест с този материал. А и цената не е за подценяване. :)

Интересно ми звучи, а дали не се размазва много лесно или издържа грима?
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Jolene » 05 Окт 2018, 12:37

Възпаление може да се получи само ако не си чистите грима иначе няма такава опасност
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта