Полезни съвети и практични идеи за дома и градината
Правила на форума
Добави отговор

Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

06 Апр 2015, 16:27

Миналата седмица бях на почивка с приятеля ми за една седмица. Всичко хубаво, но имахме една щайга с ябълки, които се бяха развалили и сега у нас е пълно с винарки. Чак се чудя от къде са влезнали! :shock: :shock: :shock: Вече си мисля, че скоро ще стане такова положението

fruitflies.jpg
fruitflies.jpg (31.59 KiB) Прегледано 2116 пъти

и плодовете ми ще излетят. Тези винагки били истинско проклятие. Уж изхвърлихме ябълките, но винарките стоят и не можем да се отървем от тях!!!!!!!
Все трябва да има лесен начин, за да се отървем от винарките един път завинаги, така че споделяйте, защото вече не смея нищо да оставя у нас, дори с хлебарките по-лесно се справям, отколкото с винарките! :roll: :roll: :roll:

Re: Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

06 Апр 2015, 16:40

Време е да се научиш да чистиш, вместо да оставяш да стане кочина и после да се чудиш какво да правиш. Отваряй вратата и чакай винарките да изленат навън.

Re: Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

06 Апр 2015, 16:57

Как ги мразя тези винарки, а на пролет имам чувството, че и от саксиите излизат направо!

Re: Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

06 Апр 2015, 17:09

Може би ако сложиш някой развален плод близо до прозореца това ще помогне да ги разкараш, като стратегически ги метнеш през прозореца, когато са накацали. :mrgreen:

Re: Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

06 Апр 2015, 17:11

Лесни начини за това няма, тези наистина са доста досадни, но като няма от какво да се хранят ще се редуцират с времето, просто не оставяй непокрита храна и по-често проветрявай!

Re: Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

06 Апр 2015, 17:26

Проветряването помага и разбира се най-важното никаква непокрита храна, прибирай всичко, включително чаши, сокове :)

Re: Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

07 Апр 2015, 15:01

Голяма са напаст, отваряй и не оставяй нищо по масите и те ще се махнат сами :)

Re: Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

19 Апр 2015, 23:14

А при мен излизат пт пръстта на саксиите, какво да направя, нищо непокрито не оставям, но пък от там се оказа, че се появяват нашите!

Re: Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

20 Апр 2015, 09:27

Гледам, че и у нас са се навъдили едни винарки напоследък, чак се чудя от къде са дошли, но явно, че нещо им е привлякло вниманието. :mrgreen: Сега прилагам номера с разваления плод в един буркан, ще се чуе! :)

Re: Има ли начин лесен да се отървем от винарките?

20 Апр 2015, 11:41

Pipilota написа:Гледам, че и у нас са се навъдили едни винарки напоследък, чак се чудя от къде са дошли, но явно, че нещо им е привлякло вниманието. :mrgreen: Сега прилагам номера с разваления плод в един буркан, ще се чуе! :)

Не знам дали ще станат по-малко, но може би повече със сигурност. :)
Добави отговор
Отиди на страница: