Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот annamaria » 26 Окт 2015, 13:15

изглеждат наистина ужсано тези молуски,наистина ужасно. възможно ли е да се появат по ходилата?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот Rali_hr » 26 Окт 2015, 15:51

Явно са доста упорити, направо ме засърбя и взех да се замислям дали съм виждала таков апо себе си или по близките, но май не.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот annamaria » 27 Окт 2015, 13:16

аз питам,защото една колежка се оплака,че са и излезли прижки по ходилата и са като мехури пълни с някаква течност. и я сърбят.а всъщност твърди че тези прижки изглеждат като молуски като видя снимките.казва,че и преди са и излизали и тя ги пукала,но след това там кожата ставала много груба и суха,възстановавяла се, но след време пак се появявали.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот Gorica23 » 27 Окт 2015, 14:48

annamaria написа:аз питам,защото една колежка се оплака,че са и излезли прижки по ходилата и са като мехури пълни с някаква течност. и я сърбят.а всъщност твърди че тези прижки изглеждат като молуски като видя снимките.казва,че и преди са и излизали и тя ги пукала,но след това там кожата ставала много груба и суха,възстановавяла се, но след време пак се появявали.

По начина по който го описваш, това не са молуски. Целта нали е да не се пипат, за да не се пренася заразата по здравите места. Колежката ти да отива на лекар, а не да гледа снимки и да гадае. :mrgreen:
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот Pacienti » 28 Окт 2015, 13:07

annamaria написа:аз питам,защото една колежка се оплака,че са и излезли прижки по ходилата и са като мехури пълни с някаква течност. и я сърбят.а всъщност твърди че тези прижки изглеждат като молуски като видя снимките.казва,че и преди са и излизали и тя ги пукала,но след това там кожата ставала много груба и суха,възстановавяла се, но след време пак се появявали.

Абсолютно противопоказно е да се пипат, камоли да се пукат. Колко време търпи това състояние без да се прегледа!?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот annamaria » 28 Окт 2015, 15:06

Gorica23 написа:
annamaria написа:аз питам,защото една колежка се оплака,че са и излезли прижки по ходилата и са като мехури пълни с някаква течност. и я сърбят.а всъщност твърди че тези прижки изглеждат като молуски като видя снимките.казва,че и преди са и излизали и тя ги пукала,но след това там кожата ставала много груба и суха,възстановавяла се, но след време пак се появявали.

По начина по който го описваш, това не са молуски. Целта нали е да не се пипат, за да не се пренася заразата по здравите места. Колежката ти да отива на лекар, а не да гледа снимки и да гадае. :mrgreen:



тогава обикновени пришки ли да са? ами не знам ще и кажа. ще я питам дали здравите места за засегнати.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот Pacienti » 03 Ное 2015, 15:36

annamaria, молуските са вирус, който намира проявление при хора с по-слаба имунна система, затова и при децата са по-често срещани, но не само!
Здравите места трябва да се пазят от болния, т.е. сам да не пренася вируса от болните на здравите места.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот annamaria » 05 Ное 2015, 12:43

Pacienti написа:annamaria, молуските са вирус, който намира проявление при хора с по-слаба имунна система, затова и при децата са по-често срещани, но не само!
Здравите места трябва да се пазят от болния, т.е. сам да не пренася вируса от болните на здравите места.


мерси за съвета, Pacienti. може би няма тревога при мойта колежка и наистина става въпрос за някаква прижки явно от обувките и.но все пак и споменах за доктор Каляшева да има предвид занапред, ако и се наложи да отиде при дерматолог или венеролог.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот Lollipop » 05 Ное 2015, 12:57

Искам да ви питам, като казахте, че може да се пренесе и с дрехите, с тези дрехи какво става, заразни ли са след пране?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот annamaria » 06 Ное 2015, 11:29

Lollipop написа:Искам да ви питам, като казахте, че може да се пренесе и с дрехите, с тези дрехи какво става, заразни ли са след пране?


според мен не би трябвало да са. все пак,ако ги изперем на висока температура бактериите би трябвало да изчезнат. ама знам ли,може и Pacienti да се изкаже по въпроса.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта