Какво мразите най-много в свекърва си?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот Kaya » 03 Ное 2015, 12:41

Слънце написа:Мисля,че всичко започва от поведението на съпруга-не живея със свекърва,но когато ходим на гости мъжът ми все вмята-жена ми обича това или не обича това и то с нетърпящ възражение тон,та бързо и стана ясно,че ако иска да си развали отношенията с него,ще стане ако се държи зле с мен.От жената на другия и син съм чувала неприятни неща за нея,но на мен ми се спестиха.За мен отношението на синовете им е определящо.Да вметна ,че съпругът ми от доста млад се е отделил от тях и вероятно това играе голяма роля за поведението му.

Добре е, че поне на теб са ти спестили всичко. не знам каква е причината да умират от удоволствие да тормозят жените на синовете си.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот svetlozara » 04 Ное 2015, 14:20

Мъжете са виновни за това, трябва да могат да защитават жените си пред побърканите си майки!
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот qwerryyy » 04 Ное 2015, 15:33

svetlozara написа:Мъжете са виновни за това, трябва да могат да защитават жените си пред побърканите си майки!

Повечето мъже смятат, че майка им е светица, а жените им, че прекаляват с мрънкането и не се получава. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот Mon_ton » 16 Ное 2015, 16:19

qwerryyy написа:
svetlozara написа:Мъжете са виновни за това, трябва да могат да защитават жените си пред побърканите си майки!

Повечето мъже смятат, че майка им е светица, а жените им, че прекаляват с мрънкането и не се получава. :)

Не знам защо е така, но си права! Никоаг не се дава нищо да каже против мама, тя е най-важният човек, а останалите кучета ги яли. :pistoldouble: Вместо да мислят за нас, като техни половинки, те все мама да не е засегната! :roulette:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот rose_92 » 17 Ное 2016, 03:27

Mon_ton написа:
qwerryyy написа:
svetlozara написа:Мъжете са виновни за това, трябва да могат да защитават жените си пред побърканите си майки!

Повечето мъже смятат, че майка им е светица, а жените им, че прекаляват с мрънкането и не се получава. :)

Не знам защо е така, но си права! Никоаг не се дава нищо да каже против мама, тя е най-важният човек, а останалите кучета ги яли. :pistoldouble: Вместо да мислят за нас, като техни половинки, те все мама да не е засегната! :roulette:

И моят е така. Когато се опитам да кажа нещо за вещицата, веднага казва, че не е вярно и си измислям. А тя е такава усойница...Той още живее с нея и вероятно му е промила мозъка и наистина я мисли за светица. Проблемът е, че ние няма къде да живеем, а на тая гадина вече й е време да се пенсионира. Уж щяла да си отиде на село при майка си ама това хич не ми се вярва - една селянка дошла ли е веднъж в София, едва ли ще се върне на село. А и все пак трябва да ни пречи, защо ще ни остави да си живеем сами на спокойствие?!А дори и да го направи, сигурно често ще си измисля поводи да идва на гости, тоест ще казва, че си е неин апартамента и аз съм на гости сигурно. :lol: Отвратителна жена е това, много ревнува сина си и не мисля, че отношението е специално към мен - която и да е до него, ще я мрази, защото си мисли, че ще й вземат синчето, което я гледа като писано яйце, а тя е толкова мързелива, че не може да отиде 1 хляб да си купи от магазина..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот donni » 17 Ное 2016, 09:57

Не ти завиждам, не виждам и какво бъдеще имаш по този начин. Май ти предстоят трудни решения.
Аз само добро съм видяла от моята свекърва. Никой не е идеален, и тя си има трески, но не е нещо фрапиращо или нетърпимо.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот Pipilota » 17 Ное 2016, 11:28

rose_92 написа: И моят е така. Когато се опитам да кажа нещо за вещицата, веднага казва, че не е вярно и си измислям. А тя е такава усойница...Той още живее с нея и вероятно му е промила мозъка и наистина я мисли за светица. Проблемът е, че ние няма къде да живеем, а на тая гадина вече й е време да се пенсионира. Уж щяла да си отиде на село при майка си ама това хич не ми се вярва - една селянка дошла ли е веднъж в София, едва ли ще се върне на село. А и все пак трябва да ни пречи, защо ще ни остави да си живеем сами на спокойствие?!А дори и да го направи, сигурно често ще си измисля поводи да идва на гости, тоест ще казва, че си е неин апартамента и аз съм на гости сигурно. :lol: Отвратителна жена е това, много ревнува сина си и не мисля, че отношението е специално към мен - която и да е до него, ще я мрази, защото си мисли, че ще й вземат синчето, което я гледа като писано яйце, а тя е толкова мързелива, че не може да отиде 1 хляб да си купи от магазина..

Ето това вече ме озадачи - хем е мързелива, хем си гледа синчето, като писано яйце. Според мен особено при мъжете е много, много важно до около 25 години да се изритват от семейното огнище. Имам двама сина, на които, разбира се, никога не бих обърнала гръб, но не искам да ги превръщам в паразити. Много е важно мъжете да бъдат научени на самостоятелност, а жените, които сега са на около 65-80 години, превръщат децата си в мамини синчета. Моята баба беше такава, синът й цял живот не е работил наистина и все е бил глезен. Сега лежи на гърба на децата си и на стари години се учи да работи. :roll: Ако една майка обича сина си, не би го превърнал в паразит, който ще бъде отритван и мразен от цялото му семейство, въпреки че някоя жена е имала глупостта да се размножи с такова създание. А твоя приятел, колкото по-бързо осъзнае, че не е нормално да слуша майка си, когато станал на 30+ години, толкова по-добре, но да не съм лош пророк, мисля, че каузата е загубена. Добре мисли, дали като го обгрижва, той самия е отговорен, или вече е научен да лежи и да чака на готово. Не че искам да се меся в решенията ти, това е мой непоискан съвет от първо лице. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот cambureika » 17 Ное 2016, 12:15

Не мога да кажа, че има нещо, което мразя в свекърва си =)) Тя, всъщност, е жена с много качества и й се възхищавам от сърце. Просто... понякога изпадаме в словесни борби по някои теми, по които и двете имаме особено мнение, и най-вече - по въпроса за гледането на детето МИ :)) Понеже работи като медицинска сестра в детска ясла, тя има много опит в отглеждането на мъниците и смята, че възгледите й са неоспорими и необорими. Настръхва ми косата, когато започна да се аргументирам по определен казус с дъщеря ми, а тя излиза на война със своя 30-годишен стаж и... аргументите ми отиват "по дяволите". Като цяло, въпреки че съм много отворена към съвети, не понасям, когато ми казват как да си гледам детето = )) Не понасям тази особеност и в свекърва си. Но тъй като се познаваме с нея още преди да ми стане такава, все по-успешно и деликатно успяваме да запазваме мнението за себе си, в името на предотвратяване на семейни войни.
cambureika
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Юли 2016, 08:41

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот Elica » 17 Ное 2016, 12:26

cambureika написа:Не мога да кажа, че има нещо, което мразя в свекърва си =)) Тя, всъщност, е жена с много качества и й се възхищавам от сърце. Просто... понякога изпадаме в словесни борби по някои теми, по които и двете имаме особено мнение, и най-вече - по въпроса за гледането на детето МИ :)) Понеже работи като медицинска сестра в детска ясла, тя има много опит в отглеждането на мъниците и смята, че възгледите й са неоспорими и необорими. Настръхва ми косата, когато започна да се аргументирам по определен казус с дъщеря ми, а тя излиза на война със своя 30-годишен стаж и... аргументите ми отиват "по дяволите". Като цяло, въпреки че съм много отворена към съвети, не понасям, когато ми казват как да си гледам детето = )) Не понасям тази особеност и в свекърва си. Но тъй като се познаваме с нея още преди да ми стане такава, все по-успешно и деликатно успяваме да запазваме мнението за себе си, в името на предотвратяване на семейни войни.

Няма нищо по-трудно от това да спориш с човек, който си мисли, че задължително е с правилното мнение. Сигурно ти е много трудно да се пребориш с нейния "опит" и желанието й да докаже знанията си, придобити от практиката. Но ако всяка се научи, че детето е на майката и тя е отговорна за неговите грижи ще е по-добре. Дано да имате по-малко войни у дома. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво мразите най-много в свекърва си?

Мнениеот rose_92 » 17 Ное 2016, 14:09

Pipilota написа:
rose_92 написа: И моят е така. Когато се опитам да кажа нещо за вещицата, веднага казва, че не е вярно и си измислям. А тя е такава усойница...Той още живее с нея и вероятно му е промила мозъка и наистина я мисли за светица. Проблемът е, че ние няма къде да живеем, а на тая гадина вече й е време да се пенсионира. Уж щяла да си отиде на село при майка си ама това хич не ми се вярва - една селянка дошла ли е веднъж в София, едва ли ще се върне на село. А и все пак трябва да ни пречи, защо ще ни остави да си живеем сами на спокойствие?!А дори и да го направи, сигурно често ще си измисля поводи да идва на гости, тоест ще казва, че си е неин апартамента и аз съм на гости сигурно. :lol: Отвратителна жена е това, много ревнува сина си и не мисля, че отношението е специално към мен - която и да е до него, ще я мрази, защото си мисли, че ще й вземат синчето, което я гледа като писано яйце, а тя е толкова мързелива, че не може да отиде 1 хляб да си купи от магазина..

Ето това вече ме озадачи - хем е мързелива, хем си гледа синчето, като писано яйце. Според мен особено при мъжете е много, много важно до около 25 години да се изритват от семейното огнище. Имам двама сина, на които, разбира се, никога не бих обърнала гръб, но не искам да ги превръщам в паразити. Много е важно мъжете да бъдат научени на самостоятелност, а жените, които сега са на около 65-80 години, превръщат децата си в мамини синчета. Моята баба беше такава, синът й цял живот не е работил наистина и все е бил глезен. Сега лежи на гърба на децата си и на стари години се учи да работи. :roll: Ако една майка обича сина си, не би го превърнал в паразит, който ще бъде отритван и мразен от цялото му семейство, въпреки че някоя жена е имала глупостта да се размножи с такова създание. А твоя приятел, колкото по-бързо осъзнае, че не е нормално да слуша майка си, когато станал на 30+ години, толкова по-добре, но да не съм лош пророк, мисля, че каузата е загубена. Добре мисли, дали като го обгрижва, той самия е отговорен, или вече е научен да лежи и да чака на готово. Не че искам да се меся в решенията ти, това е мой непоискан съвет от първо лице. :mrgreen:


Неее..аз написах, че синът й я гледа НЕЯ като писано яйце, не тя него. Тя никога не е била майка за пример. Нито е домакиня, не може да готви, не чисти, пере си само нейните дрехи. Той се гледа сам, само дето живее с нея, плаща й сметките, пазарува й, а тя като се върне от работа, само лежи и гледа телевизия - нищо не прави. Тя затова ме мрази щото ако се съберем някъде отделно, ще трябва сама да върши всичко, а нея я мързи да гледа. Някога мъжът й й е готвел ама той почина и сега се е вкопчила в сина си.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта