Закъсняване на цикъл 2 месеца след спиране на противозачатъчни

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Закъсняване на цикъл 2 месеца след спиране на противозачатъчни

Мнениеот eti_ » 09 Апр 2015, 17:01

Приемах три/четири месеца противозачатъчни Логест... Два месеца и половина след прекратяване на приема им нямам цикъл... правих си два теста шуър чек и двата са отрицателни.. Каква е възможността да съм бременна? И ако няма такава как да възвърна цикъла си?
eti_
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Апр 2015, 14:40

Re: Закъсняване на цикъл 2 месеца след спиране на противозачатъчни

Мнениеот Коцева » 09 Апр 2015, 17:17

Не зная дали е ОК да се смята за нормално, но и аз бях така, до колкото съм чела просто организма е объркан и трябва да се нагласи докато започне да ти идва пак нормално. Всъщност най-добре е да отскочиш до лекаря си, тъй като при мен се оказа, освен това настройване на организма и поликистозни яйчници, така че не чакай, а щом тестовете са отрицателни 2 месеца по-късно, просто е нищожна вероятността за бременност!
И все пак не предприемай нищо, освен посещението при лекар, предполагам и Фрамар ще ти отговори! ;)
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Закъсняване на цикъл 2 месеца след спиране на противозачатъчни

Мнениеот eti_ » 11 Апр 2015, 11:14

Доктора ми каза че е от напрежение главно, но вече не ми си струва нормално това закъснение и явно пак ще отскоча.
eti_
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Апр 2015, 14:40

Re: Закъсняване на цикъл 2 месеца след спиране на противозачатъчни

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Апр 2015, 10:19

eti_ написа:Доктора ми каза че е от напрежение главно, но вече не ми си струва нормално това закъснение и явно пак ще отскоча.

Смени лекаря, не знам какво напрежение може да имаш, но провери и на друго място. :) Може наистина да няма нищо притеснително, но е добре да си "вържеш гащите" :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Закъсняване на цикъл 2 месеца след спиране на противозачатъчни

Мнениеот zeemal » 14 Апр 2015, 13:31

благодаря Ви докторе! имах само един въпрос и той е нормално ли е заради вестибуларния апарат да ме боли глава при елементарни физически натоварвания като изкачване на стълби? боли ме в областта на челото ,отгоре и в слепоочията. На какво може да се дължи това възможно ли е да е увеличено вътречерепно налягане от кистата и има ли повод за притеснения? Блаходаря Ви още веднъж!
zeemal
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2015, 13:28

Re: Закъсняване на цикъл 2 месеца след спиране на противозачатъчни

Мнениеот eti_ » 23 Апр 2015, 20:37

Коцева написа:Не зная дали е ОК да се смята за нормално, но и аз бях така, до колкото съм чела просто организма е объркан и трябва да се нагласи докато започне да ти идва пак нормално. Всъщност най-добре е да отскочиш до лекаря си, тъй като при мен се оказа, освен това настройване на организма и поликистозни яйчници, така че не чакай, а щом тестовете са отрицателни 2 месеца по-късно, просто е нищожна вероятността за бременност!
И все пак не предприемай нищо, освен посещението при лекар, предполагам и Фрамар ще ти отговори! ;)

На теб след колко време ти дойде след като спря противозачатъчните ...
На мен ми предрисаха витамини и седим и чакаме просто... и вече се попритеснявам
eti_
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Апр 2015, 14:40

Re: Закъсняване на цикъл 2 месеца след спиране на противозачатъчни

Мнениеот Коцева » 24 Апр 2015, 10:24

eti_ написа:
Коцева написа:Не зная дали е ОК да се смята за нормално, но и аз бях така, до колкото съм чела просто организма е объркан и трябва да се нагласи докато започне да ти идва пак нормално. Всъщност най-добре е да отскочиш до лекаря си, тъй като при мен се оказа, освен това настройване на организма и поликистозни яйчници, така че не чакай, а щом тестовете са отрицателни 2 месеца по-късно, просто е нищожна вероятността за бременност!
И все пак не предприемай нищо, освен посещението при лекар, предполагам и Фрамар ще ти отговори! ;)

На теб след колко време ти дойде след като спря противозачатъчните ...
На мен ми предрисаха витамини и седим и чакаме просто... и вече се попритеснявам

Ами щом не са ти открили проблем и само витамини са ти предписали, значи ще чакаш, това си е, а за бременност ти писах в предната тема. На мен ми дойде на 64-ти ден, въпреки че лекарката ми се съмняваше, че въобще ще ми дойде :D
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта