Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот веселказасмяна » 14 Апр 2015, 11:02

Не, че се успокоявам, но пък понеже прочетох във Фрамар статия по този въпрос и си мисля, че наистина може да ти донесат повечкото килограми известни ползи :?

Всъщност повечкото килограми уж намалявали риска от деменция, но не зная дали може реално това да е вярно и дали само това може да бъде ползата ни от тях? :roll:
woman.jpg
woman.jpg (32.06 KiB) Прегледано 2516 пъти
Хубавото е, че вече жените няма защо да се срамуват от повечкото килограми, както беше преди 10 години, например, :idea: но какви ползи за здравето може да ни донесат пищните форми според вас?

А ако претеглим везните, кои смятате, че ще натежи - ползите или вредите и редно ли е да не се срамуваме и притесняваме за здравето си, ако килограмите ни са повечко? :roll:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот penny » 14 Апр 2015, 11:07

Не мисля, че има полза от килограмите, каквото и да си говорим това носи със себе си рискове, но от друга страна, ако ти е заложено да си по-пълна, няма и смисъл да се стараеш да си с формите на манекенка, но да се пази някаква средина :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот draga.mihova » 14 Апр 2015, 11:11

Възможно е и да имат ползи повечкото килограми, преди години бях доста болнава, но сега в последните години като напълнях не съм боледувала! :) Но зависи от повечко до ПОВЕЧКО килограми си има разлика :D
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот mix_twix » 14 Апр 2015, 11:12

И аз съм чувал, че по-пълните хора са по-здрави, но не става въпрос за някакви по 100 килограма де ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Апр 2015, 12:23

Е, както казват - от имане глава не боли! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот Slavena » 14 Апр 2015, 12:47

Никой не може да ме убеди, че да си дебел е здравословно. Това ми звучи като поръчано от Макдоналдс.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот Yunona » 14 Апр 2015, 13:36

Много е важно да се уточни какво се има предвид под "повечко килограми". Колко повечко? 4-5 кг над нормата са ок, но 20-30 вече са кошмар.
Трябва да правим разлика между женствени извивки и голямо количество излишни мазнини, между "закръглена" и "дебела".
Лично за мен моделът на снимката е ужасен - прекрасно нежно лице и толкова запуснато тяло... Няма как такава жена да бъде здрава дълго време.
Еднакво протестирам както срещу кльощавите моделки с гърчаво анорексично тяло, така и срещу подобни "здрави жизнерадостни пухкавелки". И двете не са пример за здравословен начин на живот.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Апр 2015, 14:32

Yunona написа:Много е важно да се уточни какво се има предвид под "повечко килограми". Колко повечко? 4-5 кг над нормата са ок, но 20-30 вече са кошмар.
Трябва да правим разлика между женствени извивки и голямо количество излишни мазнини, между "закръглена" и "дебела".
Лично за мен моделът на снимката е ужасен - прекрасно нежно лице и толкова запуснато тяло... Няма как такава жена да бъде здрава дълго време.
Еднакво протестирам както срещу кльощавите моделки с гърчаво анорексично тяло, така и срещу подобни "здрави жизнерадостни пухкавелки". И двете не са пример за здравословен начин на живот.

Така или иначе не всеки може да бъде много слаб, или друго - всеки зависи до някъде и от гена си. Разбира се, не говорим за някакви килограми в порядъка на това да не можеш да вървиш, но ако има малко отгоре, не мисля, че е болка за умиране. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот nushi.kisyova » 14 Апр 2015, 14:33

Въпросът е, че за всеки е различно, т.е. има жени, които са си по 70 килограма на 165, защото както се казва кокалът е едър и обратното може една жена да си е на същия ръст 50 килограма и грам повече да не може да качи :idea:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Какви ползи могат да ни донесат повечкото килограми?

Мнениеот qwerryyy » 14 Апр 2015, 14:49

Не знам колко са здравословни тези килограми повечето т.е. Все пак различните хора имат различна форма и т.н. и някои се чувстват по-добре по един или друг начин. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта