Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Anka » 15 Апр 2015, 16:00

Mon_ton написа:Знам, че закуската е много важна за засилването на метаболизма. :)

Не знам колко е полезна, но аз като закусвам и после целия ден мога да изям света!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Lisica » 03 Юни 2015, 12:43

Anka написа:
Mon_ton написа:Знам, че закуската е много важна за засилването на метаболизма. :)

Не знам колко е полезна, но аз като закусвам и после целия ден мога да изям света!

Ами ще трябва да свикнеш малко по малко да закусваш и да регулираш апетита си :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Mauritius » 29 Дек 2015, 17:33

Lisica написа:
Anka написа:
Mon_ton написа:Знам, че закуската е много важна за засилването на метаболизма. :)

Не знам колко е полезна, но аз като закусвам и после целия ден мога да изям света!

Ами ще трябва да свикнеш малко по малко да закусваш и да регулираш апетита си :)

Много е индивидуално, то е и до съзнание, някои се настройват, че щом са яли сутринта, то целия ден ще са гладни, както и обратното, та добре е да слушаш тялото си, въпреки че определени фактори му влияят и потискат апетита.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Mon_ton » 01 Дек 2017, 13:48

С промяна на начина на хранене, знаете как се познава, дали тялото функционира на бързи обороти - сутрин в тоалетната. храненето определя и това как се усвоява храната.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Дек 2017, 20:45

Чували ли сте за кетоза, това май е начина за забързване на метаболизма, да се настрои как точно да харчи енергията в тялото
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Дек 2017, 12:52

rabotnata pchela написа:Чували ли сте за кетоза, това май е начина за забързване на метаболизма, да се настрои как точно да харчи енергията в тялото

От няколко дни се интересувам от темата, май наистина е важно да се обърне внимание на това как и кога и по колко се яде. Но все пак метаболизма ми винаги е спрял ..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот nefertiti » 08 Дек 2017, 14:01

Ще ви споделя един начин, който има голям ефект. Често трупаме килограми и целулит, подуваме се и задържаме течности, защото в тялото ни са се натрупали много токсини ( от вредния въздух, от некачествената храна, от козметиката, пълна с химикали).

Един от начините да се избавим от тези токсини и да забързаме метаболизма са лимфодренажните процедури. Благодарение на тях всичко вредно в организма се изхвърля, килограмите тръгват надолу, целулита се изглажда. Прочетете информация по темата за лимфната система, ще ви бъде полезно. :smile:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Дек 2017, 12:17

nefertiti написа:Ще ви споделя един начин, който има голям ефект. Често трупаме килограми и целулит, подуваме се и задържаме течности, защото в тялото ни са се натрупали много токсини ( от вредния въздух, от некачествената храна, от козметиката, пълна с химикали).

Един от начините да се избавим от тези токсини и да забързаме метаболизма са лимфодренажните процедури. Благодарение на тях всичко вредно в организма се изхвърля, килограмите тръгват надолу, целулита се изглажда. Прочетете информация по темата за лимфната система, ще ви бъде полезно. :smile:

Сухото четкане има смисъл е подсилването на имунитета и поддържането на добро лимфно здраве, аз оат както го правя съм много доволна.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Kremiliya » 14 Дек 2017, 12:46

Значи отново допираме до движението, то кара тялото да действа правилно, когато спре... спират всички функции , явно.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Yunona » 14 Дек 2017, 13:04

Kremiliya написа:Значи отново допираме до движението, то кара тялото да действа правилно, когато спре... спират всички функции , явно.


Абсолютно ДА!
Движение и правилно хранене, не гладуване. Не може да бъде по-просто!
Най-ефективният, лесен, достъпен и евтин начин за забързване на метаболизма са редовните тренировки. Особено интервалните! Научно доказано е с експерименти по цял свят, че само 15-минутни интервални тренировки ускоряват метаболитните процеси за цели 24 часа след самата тренировка.
Кога какво се яде също е много важно. Минимум въглехидрати след 16 ч., приемът на храна да е съобразен с моментното състояние на организма, поставените цели и двигателната ни активност. Наистина прости неща. Поне за мен са много по-осъществими и лесни отколкото всякакви процедури в бюти салоните...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron