Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Дек 2017, 11:52

Дори ходенето на работа пеша може да помогне за метаболизма, често ходим на работа с колата, прибираме се с колата и изобщо не се движим. Ако успеем да избягаме от липсата на движение ще е най-добре, само с толкова прости неща. И достатъчно зеленчуци, хората ядат твърде малко зеленчуци.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Yunona » 15 Дек 2017, 15:22

rabotnata pchela написа:Дори ходенето на работа пеша може да помогне за метаболизма, често ходим на работа с колата, прибираме се с колата и изобщо не се движим. Ако успеем да избягаме от липсата на движение ще е най-добре, само с толкова прости неща. И достатъчно зеленчуци, хората ядат твърде малко зеленчуци.


Права си, Пчеличке, но много по-лесно е да отделиш 15 минути за интервална тренировка, отколкото да ходиш пеша на работа. Поне в моя случай това ще отнеме много време, освен това фирмата ни е в промишлена зона, вечер не е безопасно и т.н.
И друго - ходенето е полезно, но НЕ забързва метаболизма. Затова е необходима физическа активност в специфична зона на сърдечен ритъм, който е доста по-висок от този при ходене...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Pipilota » 18 Дек 2017, 13:00

Отразявайки работата на метаболизма с посещенията в тоалетната - все пак това е ясен индикатор, че тялото си е свършило работата по усвояване на храната, забелязала съм, че редовната и постоянна консумация на зеленчуци е много добър избор. Явно тая история с фибрите не са лъжа, които спомагат процесите на усвояване на храната.
Ако се замислите, избирайки картофи за вечеря или ориз, в комбинация с месо и бял хляб - фирби почти няма, да не каже изобщо , че няма. Това кара тялото да работи бавно. Освен движението, добре е да помислим и за начин на функциониране на тялото ни, чрез правината храна.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Гълъбина_55 » 12 Мар 2018, 18:29

Храни се здравословно и спортувай повече. Друг начин няма.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Мар 2018, 19:09

Гълъбина_55 написа:Храни се здравословно и спортувай повече. Друг начин няма.

Звучи направо супер, ноооооо не всеки му се спортув,а пъук и къде къде по-лесно е да изядеш една баница! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Тъжна Луна » 14 Мар 2018, 15:34

rabotnata pchela написа:
Гълъбина_55 написа:Храни се здравословно и спортувай повече. Друг начин няма.

Звучи направо супер, ноооооо не всеки му се спортув,а пъук и къде къде по-лесно е да изядеш една баница! :)

Ако предпочитаме баницата, значи да не се оплакваме от бавен метаболизъм. Това което аз знам е - трябва да се храним често, по малко и по възможност да избягваме сол, захар, бял хляб. Движение също.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Mon_ton » 14 Мар 2018, 17:10

Напротив, оплакваме се и в същото време хапваме баница. :)) метаболизма е голяма ку*ка :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Frac » 15 Мар 2018, 15:54

Добре, ама ако ежедневието ти ограничава в един момент спорта и работата ти е в офис, то метаболизма определено се забавя, поне при повечето. Е в такива моменти си е доста тегаво и направо ти тежи. Пробвам чайове и някакви билкови таблетки, но като цяло е кофти. Знам, че трябва да се пият течности, но при мен е трудно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Bobo Doll » 16 Мар 2018, 11:17

Аз вземах едни таблетки, които бяха за подсилване на организма. Мисля, че съдържаха някакъв вид водорасли, ако не се лъжа. Така огладнявах от тях всяка сутрин към 8 часа, че чак ме болеше главата. Иначе мога да издържа, без да закусвам до обяд, ако не намирам време или не съм си направила закуска. :bouncymulticolor:
Аватар
Bobo Doll
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:26

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Lisica » 16 Мар 2018, 11:25

Frac написа:Добре, ама ако ежедневието ти ограничава в един момент спорта и работата ти е в офис, то метаболизма определено се забавя, поне при повечето. Е в такива моменти си е доста тегаво и направо ти тежи. Пробвам чайове и някакви билкови таблетки, но като цяло е кофти. Знам, че трябва да се пият течности, но при мен е трудно.

И то понме по 8 чаши вода на ден трябва да се пият за да работи тялото най-добре. Но как се пие, ако човек не е жаден?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron