Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Тъжна Луна » 16 Мар 2018, 15:32

Lisica написа:
Frac написа:Добре, ама ако ежедневието ти ограничава в един момент спорта и работата ти е в офис, то метаболизма определено се забавя, поне при повечето. Е в такива моменти си е доста тегаво и направо ти тежи. Пробвам чайове и някакви билкови таблетки, но като цяло е кофти. Знам, че трябва да се пият течности, но при мен е трудно.

И то понме по 8 чаши вода на ден трябва да се пият за да работи тялото най-добре. Но как се пие, ако човек не е жаден?

Това е и мой проблем, но щеш-нещеш, имаш ле мерак - пиеш :+1:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Jully » 16 Мар 2018, 16:19

Водата е много важна за метаболизма, всичките ни клетки се хранят с вода, за целулита също е много важно. Като цяло, човек иска ли да има красива кожа, да има здраво тяло и правилни функции, трябва да пие вода, но вода (най-много с чай да се замести), а не с енергийни напитки и подобни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Frac » 22 Мар 2018, 17:48

Jully написа:Водата е много важна за метаболизма, всичките ни клетки се хранят с вода, за целулита също е много важно. Като цяло, човек иска ли да има красива кожа, да има здраво тяло и правилни функции, трябва да пие вода, но вода (най-много с чай да се замести), а не с енергийни напитки и подобни.

Да, и аз така си казах веднъж и 1 месец се напъвах да пия водя. Е, ми то ми омръзна да ходя до тоалетната, честно. След това си казах - ми колкото ми се пие, толкова.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот qwerryyy » 19 Юни 2018, 09:48

Да, но пък има хора, които пият по 2-3 чаши вода на ден, което пак не е нормално. Тялото ни се нуждае от вода и все пак наистина не трябва да прекаляваме и да се насилваме да пием повече, отколкото се чувстваме добре.
Хубаво е да намерим начин да се хидратираме с различни напитки, има супер вкусни начини да се сложат плодове във водата и тя да стане по-приятна за пиене.

А за метаболизма много помага зеления чай и ябълковия оцет.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот ivan.stoqnov » 25 Юли 2018, 17:30

Със спорт, всички други начини са измислица! :cheerleaderkid:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Stark » 26 Юли 2018, 10:18

ivan.stoqnov написа:Със спорт, всички други начини са измислица! :cheerleaderkid:

И това, но и не е така, може да спортуваш, и все пак тялото ти да е в "кома". Храненето е лекарството, казал го е дори Хипократ. :)
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Frac » 26 Юли 2018, 17:39

Вярно е спортът помага, но нещо не ми се вписва в програмата напоследък, не че е за хвалене :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот S_Milenska » 27 Юли 2018, 09:21

Frac написа:Вярно е спортът помага, но нещо не ми се вписва в програмата напоследък, не че е за хвалене :)

Ходи поне пеша, макар че на думи често е едно, пък ежедневието ни е друго нещо> може да използваш, когато си с децата си на разходка, вместо да стоиш да ги гледаш как играят, да обикаляш площадката. :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Frac » 31 Юли 2018, 17:34

Всеки организъм се влияе от различни неща - на мен зеленият чай ми действа добре :) регулира ми ходенето до тоалетна. Така установявам напоследък. На моя мъж - сметана в кафето го изстрелва. Сестра ми пък - от прясно мляко. Нз може трябва да се пробва определено нещо около 1, 2 седмици, за да се види дали има ефект.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта