Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Апр 2015, 11:50

От както годинките ми напреднаха ми е все по-трудно да свалям килограми. :( Знам, че освен напредващата възраст, то и метаболизма оказва своето влияние. Наистина, организма ми усещам, че не се движи както искам: :roll:

LinMetabolism.jpg
LinMetabolism.jpg (44.58 KiB) Прегледано 4792 пъти

А по-скоро е занемарен. :!: Не знам как мога да накарам метаболизма ми да работи по-бързо, при положение, че вече не съм и първа младост, но това което зависи от мен искам да го свърша. Дали освен определена храна, то и друго има значение? :roll: Как да накарам метаболизма ми да се справя по-добре със своята работа и да преработвам по-бързо и по-качествено храната? Със сигурност всички искаме да знаем как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо,.. :!:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Slavena » 14 Апр 2015, 12:38

Мисля, че трябва да правиш някакви упражнения, за да засилиш метаболизма си и яж по-лека храна, избягвай тестото. :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Andrey » 14 Апр 2015, 13:54

Малко движение може да направи чудеса, той организма ти е в положение сън сигурно пред повечето време :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Апр 2015, 14:34

Не знам как може да се накара, все пак не забравяй за пълнозърнестите храни, които много ускоряват метаболизма, знам че има и хранителни добавки от тези на Боарон ли бяха тези зрънца хомеопатичните ;)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот rose_92 » 15 Апр 2015, 13:49

На първо място - промени начина си на хранене. Аз самата съм млада, но вече имам подобни проблеми, но откакто се научих сутрин на гладно да пия една чаша топла вода с мед, понякога пия топла вода с лимонов сок и една чаша зелен чай и сега съм по-добре. Имаше период, в който работех и се хранех предимно с боклуци, не правех упражнения и всичко това си оказва влияние. Ако и при теб е така пий сутрин това, което аз пия, промени менюто си, яж повече салати , плодове, зеленчуци, супички, прави упражнения или се разхождай. Застоялият начин на живот води до проблеми с метаболизма, а когато имаме такива, се чувстваме зле, не ни се прави нищо, депресираме се и т.н. и нещата трябва да се променят. Можеш от време на време да приемаш и пробиотици, но само те не биха оправили положението - трябва цялостна промяна в начина на живот, особено, когато човек е по-възрастен.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот rose_92 » 15 Апр 2015, 13:54

Метаболизмът при жените над трийсет се забавя с 2 - 3% на всеки 10 години.
Основната причина за това е недостатъчната двигателна активност. Можете да наваксате този процент с помощта на редовни физически упражнения. :!:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот qwerryyy » 15 Апр 2015, 14:18

Значи всичко е в движението, което явно, че ми липсва последните години, за съжаление. :(
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот mix_twix » 15 Апр 2015, 14:48

Спорт, лека храна, бобовите храни също помагат и наистина идеята с топлата вода е супер, но не си мисли, че ще почне да ти действа на мига, а и овесените ядки също са добра идея.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Lisica » 15 Апр 2015, 15:04

С годините май става все по-трудно това, не знам как ще се справиш, а и начина на живот има голямо значение, започни най-малкото някаква диета, която може да ти помогне. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да накараме метаболизма ни да работи по-бързо?

Мнениеот Mon_ton » 15 Апр 2015, 15:41

Знам, че закуската е много важна за засилването на метаболизма. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта