Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот draga.mihova » 14 Апр 2015, 11:52

Сега и моите подправки в саксийките вкъщи избиха, а също и на село зелените подправки са вече готови за хапване, но понеже от пролет на пролет забравям пресните подправки на какви ястия подхождат, сега е време да ги оставим тука, та ако не се помнят, то поне да се поглеждат :)

Всъщност съвсем в края на лятото може и да дойде момент, в който да се наложи да превърна пресните подправки в сушени,
2754.jpg
2754.jpg (46.65 KiB) Прегледано 3503 пъти
а и също няма да ми навреди да разбера повече за пресните и сушени подправки, на какви ястия подхождат :idea:

Например никога не мога да намеря приложения на кервиза, миналата зима, за да не го изхвърлям го замразих, но още не зная към какво да го прибавя, джоджена имам чувство, че мога на всичко да го слагам и все вкусно става, :roll: хайде кажете, кои пресни подправки на какви ястия подхождат! :!: :roll:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Апр 2015, 11:54

Не съм много наясно, знам, че босилек си подхожда на домати, но аз така и не мога да свикна с този аромат. Розмарин слагам на месо, чубрица на всякакъв тип яхнии, магданоз задължително на супи, но никога в салатата защото го мразя суров.:mrgreen: Джоджена си подхожда с месо и варива. ;) Така си ги хапваме у нас.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот sofi_black » 14 Апр 2015, 12:17

Джоджен никак не обичам, по-скоро си падам по изчистените вкусове, да усещам на самата храна вкуса, от зелените подправки само магданоза понасям, а той отива на всичко зеленчуково, независимо дали прясно или готвено! :)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот Fancy » 14 Апр 2015, 12:21

Понеже честичко си правим спагети с доматен сос и различни плънки, та добавяме основно босилек и това време от годината ми е любимо, тъй като слагам пресен чесън, лук и босилек в някакви грандиозни количества и всички са доволни! :lol: :lol:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Апр 2015, 12:22

sofi_black написа:Джоджен никак не обичам, по-скоро си падам по изчистените вкусове, да усещам на самата храна вкуса, от зелените подправки само магданоза понасям, а той отива на всичко зеленчуково, независимо дали прясно или готвено! :)

О, как :) Подправките са това, което правят храната, а и ти ако ядеш топло ядене, няма как да усетиш истинския вкус на храната и на подправките, да са разбереш всичко това, трябва да ядеш студено ястието. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот Slavena » 14 Апр 2015, 12:41

Аз всичко ям само с черен пипер и кимион, други подправки не използвам :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Май 2015, 11:20

Slavena написа:Аз всичко ям само с черен пипер и кимион, други подправки не използвам :)

Те са много класически за Южна България, но на другите места си хапваме и по-различни подправки. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот Mon_ton » 15 Май 2015, 12:18

Аз слагам босилек на всичко, много го обичам, мисля че подправките трябва да се слагат точно на вкус, а не защото някой е казал, че си подхождат ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот Jully » 10 Юни 2015, 15:10

Задължително слагам кимион на картофи, майонезени сосове, тиквичи и моркови. Останалото е импропвизация.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кои пресни подправки на какви ястия подхождат?

Мнениеот кора-бия » 10 Юни 2015, 15:27

Аз ям само магданоз други подправки не използвам, той е достатъчно готин за всички манджи.
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта