Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот moni.sparrow » 14 Апр 2015, 16:27

Прочетох нещо особено обезпокоително, като се има предвид строгостта, с която се следят законите и култовите изявления на нашите политици, смятам, че опасността да си позволим вноса на ГМО-храни и още по-малко да сме наясно какво всъщност купуваме, е огромна :idea:

Според вас каква е възможността държавата ни да позволи вноса на ГМО-храни и при положение, че до този момент това не е законно, а са си на лице ГМО царевица, а за зеленчуците, дори няма да коментирам :!: :evil:
orangeapple.jpg
orangeapple.jpg (67.1 KiB) Прегледано 536 пъти
Не сме стигнали до тук, но според мен това е следващата крачка! :evil:

А ако все пак вноса на ГМО-храни стане законно, бихте ли се опълчили срещу това или поне ще е успокоителен фактът, че би трябвало да е описано на етикетите коя храна е ГМО и коя не? :roll:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот Мади Ранчева » 14 Апр 2015, 16:30

Ако навлезе това да се вкарват ГМО-храни и задължително да е написано кои от тях са такива или със съдържание на такива, то това би било добре, поне ще знаеш какво купуваш, от друга страна, ГМО-храните ще са драстично по-евтини или просто ще завишат цените на останалите, така че да нямаш реално голям избор при заплата от 600 лева, да си купуваш нормална храна, под реална имам предвид НеГМО :idea:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот Lisica » 14 Апр 2015, 16:30

Да, сигурна съм дори, скоро ще позволят и по нашите ширини дори да се отглежда ГМО, така или иначе, на никой не му дреме за хората и за здравето, а само за парите, които могат да се изкарат от това.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот Loreyn » 14 Апр 2015, 16:33

Да, мисля, че е напълно възможно да се получи това, държавата ни да позволи вноса на ГМО-храни, но мисля, че доста хора биха се обявили против такова решение и въпреки това, при положение, че ЕС ни дава тази свобода, мисля, че няма как и България да не се възползва от правото си да продава боклуци!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот Локумът » 14 Апр 2015, 17:01

Държавата ни кога се е интересувала от нещо, че сега да почне да се притеснява за ГМО-то? Няма какво да се надявате, скоро ще се внася гмо, ако вече не се случва де, но май в момента е позволено.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот Kremiliya » 15 Апр 2015, 10:21

Колкото и да се противим, разбира се, че ще се уреди този внос, все пак това са пари..
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот Lilly_milly » 16 Апр 2015, 15:56

Kremiliya написа:Колкото и да се противим, разбира се, че ще се уреди този внос, все пак това са пари..

Няма за къде да се урежда, при положения, че не е прекъсвал :| Това най-страшното според мен, че не знаем какво ядем и какво даваме на децата си!
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот Kaya » 16 Апр 2015, 16:40

Не знам, но аз съм убедена, че ще се случи, или дори може да се случва нерегламентирано, ние да си мислим, че това го няма, а то да не е точно така. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот Lisica » 26 Май 2017, 13:39

Засега май няма, макар че всички твърдят, че царевицата е такава, н пък отглежданата в България не била, нещо се беше повдигнал въпрпоса скоро но май пак всичко се потули, явно не е решено.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Смятате ли, че държавата ни ще позволи вноса на ГМО-храни?

Мнениеот Локумът » 19 Юни 2017, 11:41

МНого се притеснявавте и излишно за това гмо. Така или иначе то е навсякъде около нас, даже някои храни са си генетично изменени, за да станат това, което са в момента. Само че кой му е ясно, на кой не, всеки бяга и се чуди и мае за това гмо. Нищо особено, не се шашкайте чак толкова безумно много, народе.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron