Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Malina » 16 Апр 2015, 13:01

Само бира си сипвам по косата по някое време, но не мога да кажа, че съм много редовна и то ползвам винаги стара бира хахах :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот galya.33 » 22 Апр 2015, 09:24

Сапунените ядки ще намерите по био магазините. Те съдържат естествени сапунени и много приятно отмиват всякакви замърсявания. Стават както за миене на косата така и за пране на дрехи, аз лично съм пробвала и двете и съм доволна. :D
Абсолютно чисти са, но все да знаете, че много лютят на очите и трябва да се внимава особено ако се ползват за малки деца.
Ето от къде аз си вземам моите: http://www.zoya.bg/product/1462
Често ги продават на прах стрити но това не върши работа ако ще си правите шампоан
Рецептата ми за шампоан е следната: 10-12 ядки се варят 30-40 мин. в 1 литър вода заедно с пакетче черен чай. Накрая остава 300-400 мл. тъмна течност с консистенцията на рядък течен сапун. Като изстине се прецежда през плат или по-фина цедка, а ядките се изстискват на ръка за да отделят всички ценни сапунини. Може да се добавят няколко капки етерично масло от бял бор или розмарин. Течността се съхранява в хладилник. Преди да се нанесе на косата се разбиват на пяна около 50 мл. от течността с малък миксер, аз лично ползвам стара фрапе бъркалка. Когато се нанася не е нужно да нанасяте по цялото протежение на косата, а само в корените, защото то после така или иначе пяната се втечнява и малко се разтича като покрива цялата коса. Нанесете и изчакайте 15-20 мин. и отмийте обилно с вода. Пазете очите. Аз докато чакам си пия сутрешното кафе :D
Тази течност ми стига за около седмица - две, а цялата торбичка от линка вече я ползвам над 6 месеца и имам още поне 1/3

Надявам се и вие да ги харесате колкото мен. Аз съм супер доволна! Косата ми е чиста, здрава, расте, Не цъфти, има обем и блясък!
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Апр 2015, 09:50

Галя, всеки ден ли си миеш косата с тази маска? А иначе за малки деца е абсурдно, не виждам как ще хвана детето да стои 20 минути с нещо на главата си, вече намокрено и т.н.
Звучи много приятно и еко, но наистина не е моето решение, поне не и ежедневно, много трудоемко ми се вижда, миенето на косата да ми отнема минимум 40 минути. Трябва да ставам в 4ч. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Mon_ton » 22 Апр 2015, 10:55

Сега покрай бременноста започнах да си правя маска с яйце и наистина косата ми се посъживи, беше станала много тънка и грозна, сега по-бива ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот ManiJani » 22 Апр 2015, 12:30

Предпочитам да я изплакна с бира, вместо балсам, добре ми се отразява до сега, относно шампоана и аз вече се чудя, тези сапунени ядки добре ми звучат, но е доста играчка, вечер след тренировка се къпя, така че нямам много време, а и сутрин ставам рано :?
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Леля Живка » 22 Апр 2015, 12:39

ManiJani написа:Предпочитам да я изплакна с бира, вместо балсам, добре ми се отразява до сега, относно шампоана и аз вече се чудя, тези сапунени ядки добре ми звучат, но е доста играчка, вечер след тренировка се къпя, така че нямам много време, а и сутрин ставам рано :?

Много е ангажиращо, можеш да го пробваш през уикенда. :) Мен ме мързи да полагам толкова грижи и процедури по косата си, предпочитам по на бързо да върша нещата. :)
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот galya.33 » 23 Апр 2015, 10:06

rabotnata pchela написа:Галя, всеки ден ли си миеш косата с тази маска? А иначе за малки деца е абсурдно, не виждам как ще хвана детето да стои 20 минути с нещо на главата си, вече намокрено и т.н.
Звучи много приятно и еко, но наистина не е моето решение, поне не и ежедневно, много трудоемко ми се вижда, миенето на косата да ми отнема минимум 40 минути. Трябва да ставам в 4ч. :mrgreen:


И аз си мислех, че отнема повече време и наистина така звучи! Обаче аз така или иначе се мотая докато си пия кафето :D Нанасят се за 5 минути после си изпивам сутрешното кафе и то е готово. Така върша две работи едновременно 8-) после в банята само си изплаквам косата и така неусетно времето под душа се скъсява от 30-40 мин. на 5-10, но въпреки това за деца наиситна си е абсурдно! ;)
Инъче, да ползвам си го всеки ден, не защото косата ми се омазнява, а просто защото така ми е приятно :) Не мога да си представя да изляза за работа без да съм се изкъпала! :lol: :lol: :lol:
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот S_Milenska » 23 Апр 2015, 10:24

Хубаво е да се използват подобни отвари за заздравяването на косата, на мен ми харесва идеята за тези сапунени ядки, наистина звучи много интересно, а мокриш ли косата преди да ги нанесеш, че не разбрах сякаш/ :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот galya.33 » 23 Апр 2015, 19:50

S_Milenska написа:Хубаво е да се използват подобни отвари за заздравяването на косата, на мен ми харесва идеята за тези сапунени ядки, наистина звучи много интересно, а мокриш ли косата преди да ги нанесеш, че не разбрах сякаш/ :)


не я мокря, то като ги разбия на пяна и след малко пак си стават на водичка, ама като пяна са далеч по-лесни за нанасяне и много по-малко количество се използва :D
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Slavena » 23 Апр 2015, 20:00

galya.33 написа:
S_Milenska написа:Хубаво е да се използват подобни отвари за заздравяването на косата, на мен ми харесва идеята за тези сапунени ядки, наистина звучи много интересно, а мокриш ли косата преди да ги нанесеш, че не разбрах сякаш/ :)


не я мокря, то като ги разбия на пяна и след малко пак си стават на водичка, ама като пяна са далеч по-лесни за нанасяне и много по-малко количество се използва :D

e така не изглежда много трудно! :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта