Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Коцева » 24 Апр 2015, 10:47

galya.33 написа:
S_Milenska написа:Хубаво е да се използват подобни отвари за заздравяването на косата, на мен ми харесва идеята за тези сапунени ядки, наистина звучи много интересно, а мокриш ли косата преди да ги нанесеш, че не разбрах сякаш/ :)


не я мокря, то като ги разбия на пяна и след малко пак си стават на водичка, ама като пяна са далеч по-лесни за нанасяне и много по-малко количество се използва :D

А, Галя, какъв тип е твоята коса, т.е. моята е по-мазна в корените и суха в краищата, затова не зная дали ще успеят сапунените ядки да отмият всичко :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот galya.33 » 25 Апр 2015, 09:54

Коцева написа:
galya.33 написа:
S_Milenska написа:Хубаво е да се използват подобни отвари за заздравяването на косата, на мен ми харесва идеята за тези сапунени ядки, наистина звучи много интересно, а мокриш ли косата преди да ги нанесеш, че не разбрах сякаш/ :)


не я мокря, то като ги разбия на пяна и след малко пак си стават на водичка, ама като пяна са далеч по-лесни за нанасяне и много по-малко количество се използва :D

А, Галя, какъв тип е твоята коса, т.е. моята е по-мазна в корените и суха в краищата, затова не зная дали ще успеят сапунените ядки да отмият всичко :roll:


Честно казано не знам, :D преди ми беше суха, но съм имала периоди в които е по-мазна. Скалпа ми винаги реагира на диетата и на шампоана. Сега даже не и давам шанс да се омазни понеже я мия всеки ден, но на втората сутрин не мога да я търпя и чувствам, че трябва да я измия. Тогава долните пластове са леко спластени заедно с бретона, а отгоре ми се струва нормална.
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот amelita » 26 Апр 2015, 00:06

Имам тънка и суха коса по рождение и съм се мазала с какво ли не (коприва, бръшлян, майонеза, бира, горчица на прах, газ, мас и сие .., ямайско рациново масло, също с готови рекламирани продукти) Оцета придава блясък, но повишава киселинността и косъмът се чупи по-лесно.Хининовата вода помага за разстеж, но изтънява косъма ,бирата помага, става лъскава и здрава, но има твърдина, като с гел намазана. Най-добри резултати виждам от комбинации с Тривитаминол (купува се от ветеринарна аптека -комплекс течни витамини , безвредни са за външна употреба), и правиш маски три месеца, веднъж седмично, три месеца почиваш. Една лъжица Тривитаминол, един жълтък и една ракия, водка или друг спирт (може да видиш в нета за други рецепти с него). А вече начупени краища можеш да позамажеш положението с Арган (напососледък се продава от различни фирми, аз лично съм доволна от този на Nashi , попива веднага ухае чудесно и не прави мазни петна) За тотално съсипана и изгорена след изрусяване коса единсвенно ме спаси маската на Kerastage с витацимента, нищо друго не помогна. За истински бърз разстеж маската с горчица на прах действа истински, но точно горчица на прах, а не готова за ядене.Това мога да споделя от личен опит.
amelita
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Апр 2015, 21:58

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Pipilota » 27 Апр 2015, 10:22

На мен лично ми е много странен тая конска инджекция и не бих си я слагала по косата, нямам идея що е толкова известна, а най ми е чудно, как някой е решил, че е време да почва да си прави такива маски. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот MGB » 27 Апр 2015, 13:00

amelita написа:Имам тънка и суха коса по рождение и съм се мазала с какво ли не (коприва, бръшлян, майонеза, бира, горчица на прах, газ, мас и сие .., ямайско рациново масло, също с готови рекламирани продукти) Оцета придава блясък, но повишава киселинността и косъмът се чупи по-лесно.Хининовата вода помага за разстеж, но изтънява косъма ,бирата помага, става лъскава и здрава, но има твърдина, като с гел намазана. Най-добри резултати виждам от комбинации с Тривитаминол (купува се от ветеринарна аптека -комплекс течни витамини , безвредни са за външна употреба), и правиш маски три месеца, веднъж седмично, три месеца почиваш. Една лъжица Тривитаминол, един жълтък и една ракия, водка или друг спирт (може да видиш в нета за други рецепти с него). А вече начупени краища можеш да позамажеш положението с Арган (напососледък се продава от различни фирми, аз лично съм доволна от този на Nashi , попива веднага ухае чудесно и не прави мазни петна) За тотално съсипана и изгорена след изрусяване коса единсвенно ме спаси маската на Kerastage с витацимента, нищо друго не помогна. За истински бърз разстеж маската с горчица на прах действа истински, но точно горчица на прах, а не готова за ядене.Това мога да споделя от личен опит.

Чудесни съвети си ни дала, Амелита, чувствам, че и аз имам нужда от съживяване на косата, но за тази маска ли става въпрос, пише, че е за тънки и слаби коси :roll:
Нова картина.jpg
Нова картина.jpg (12.74 KiB) Прегледано 232 пъти
:roll:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот rose_92 » 27 Апр 2015, 13:16

Pipilota написа:На мен лично ми е много странен тая конска инджекция и не бих си я слагала по косата, нямам идея що е толкова известна, а най ми е чудно, как някой е решил, че е време да почва да си прави такива маски. :mrgreen:



Аз съм си правила маската с тривитаминол много пъти и мога да ти кажа, че резултата е много добър. По едно време имах страшен косопад и след като прилагах тая маска няколко месеца, забелязах, че имам бебешка косичка отпред и на местата,където ми беше оредяла косата. Всъщност тривитаминола не съдържа нищо, което може да ти навреди - има само витамини и се прилага на овце, коне и т.н., за да имат по-гъста и лъскава козина/грива. :)
Сега си почивам от маската, но скоро пак ще си взема и я почвам наново. Откакто използвам редовно тривитаминола и течните кристали, косата ми вече не цъфти. Не съм си подрязвала връхчетата от няколко месеца, но не виждам нищо цъфнало, а преди години постоянно ми цъфтеше..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот rose_92 » 27 Апр 2015, 13:18

amelita написа:Имам тънка и суха коса по рождение и съм се мазала с какво ли не (коприва, бръшлян, майонеза, бира, горчица на прах, газ, мас и сие .., ямайско рациново масло, също с готови рекламирани продукти) Оцета придава блясък, но повишава киселинността и косъмът се чупи по-лесно.Хининовата вода помага за разстеж, но изтънява косъма ,бирата помага, става лъскава и здрава, но има твърдина, като с гел намазана. Най-добри резултати виждам от комбинации с Тривитаминол (купува се от ветеринарна аптека -комплекс течни витамини , безвредни са за външна употреба), и правиш маски три месеца, веднъж седмично, три месеца почиваш. Една лъжица Тривитаминол, един жълтък и една ракия, водка или друг спирт (може да видиш в нета за други рецепти с него). А вече начупени краища можеш да позамажеш положението с Арган (напососледък се продава от различни фирми, аз лично съм доволна от този на Nashi , попива веднага ухае чудесно и не прави мазни петна) За тотално съсипана и изгорена след изрусяване коса единсвенно ме спаси маската на Kerastage с витацимента, нищо друго не помогна. За истински бърз разстеж маската с горчица на прах действа истински, но точно горчица на прах, а не готова за ядене.Това мога да споделя от личен опит.


Би ли споделила как точно си правиш маската за бърз растеж с горчица на прах и колко често я прилагаш? :)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот M.Tasheva » 28 Апр 2015, 16:57

Тази маска изглежда доста добре, но ще се обвинявам всеки път, в който я използвам, цената й ме спира доста, иначе и аз имам нужда от добро възстановяване, но полагам у дома грижи за това :!:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Malina » 05 Юли 2017, 13:03

M.Tasheva написа:Тази маска изглежда доста добре, но ще се обвинявам всеки път, в който я използвам, цената й ме спира доста, иначе и аз имам нужда от добро възстановяване, но полагам у дома грижи за това :!:

Когато искаш качество трябва дас и платиш. Уверила съм се че евтините неща не действат изобщо, по-добре дас е дадат повече, отколкото да се дават малко пари но често и неефективно.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Предишна

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта