Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот LaCoquine » 15 Апр 2015, 12:59

Усещам в последно време, че косата ми е доста суха и някак изтощена! Вече е наложително да се подстриже, но и да се подхрани.

В момента горе-долу съм с такава дължина на косата,
Shiny Hair.jpg
Shiny Hair.jpg (23.43 KiB) Прегледано 1161 пъти
но понеже краищата са оръфани ще я подстрижа, но се чудя кои от отварите, които мога да приготвя вкъщи ще са най-ефикасни за заздравяване на косата :roll:
Под заздравяване, предполагам се сещате какво имам предвид - спиране на косопада и накъсването, ако може да се ограничи цъфтежа, още по-добре, а също и да придаде блясък и мекота на косата :idea:

И понеже съществуват безброй много отвари - с бръшлян за растеж, с оцет за мекота, с коприва за не знам си какво, та можете ли да ми кажете кои от отварите са ви се сторили най-ефективни за заздравяване на косата и мога ли в отварата от коприва до добавя супена лъжица оцет, например, за да я подхраня двойно :roll:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот donni » 15 Апр 2015, 13:02

Чувала съм за обелки от ябълки, че става добра отвара за блясък на косата, сваряват за от 6 ябълки обелките за 5 мин в литър вода, вадиш ги и изполиваш след като си измила косата ;)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот borkova » 15 Апр 2015, 13:06

С бира съм чувала, че се постигат супер резултати, но никога не съм опитвала, защото ми е мъчно да я излея просто така, но вода с ментово масло е много освежаващо, а и подхранващо, пропорцията е 1:1 :!: капка към литър :)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Локумът » 15 Апр 2015, 13:35

borkova написа:С бира съм чувала, че се постигат супер резултати, но никога не съм опитвала, защото ми е мъчно да я излея просто така, но вода с ментово масло е много освежаващо, а и подхранващо, пропорцията е 1:1 :!: капка към литър :)

да, става за коса, жената ползва за да има хубава грива, не питай как ми се къса сърцето като я гледам :(
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот rose_92 » 15 Апр 2015, 13:37

Против гадните цъфтежи на косата горещо ти препоръчвам да си купиш течни кристали за коса - нямам значение марката, каквито можеш да си позволиш. Аз винаги съм имала проблем с това, но от доста време всеки път след като си измия косата преди да се изсуша, си втривам от тях в краищата и вече не ми цъфти. :)

Иначе против косопад и за задравяване на моята тънка и слаба косица си правя тази маска:

- няколко лъжици кисело мляко според дължината на косата (по-гъсто, защото иначе се разтича по лицето и е малко неприятно)
-1 жълтък
-половин кубче мая за хляб
-1 с.л. водка/ракия
-1 с.л. хининова вода
А напоследък добявам и няколко капки масло от гроздови семки или от чаено дърво понеже косата ми е мазна и имам себореен дерматит. Ти можеш да си избереше масло за твоя тип коса, но може и без него. Ако искаш можеш да сложиш 1 ампула витамин А.
По принцип и да нямаш всички съставки не е проблем - важна е водката/ракията, защото има загряващ ефект и без алкохол по-трудно ще се измиеш. Ако нямаш водка, можеш да добавиш лимонов сок - от него косата придобива невероятен блясък и също измива много добре.
Слагаш един найлонов плик и отгоре хавлиена кърпа и стоиш така поне час - колкото повече, толкова по-добре. Аз си я правя тая маска когато мога, но поне веднъж на 2 седмици е добре да се прави. Като се измиеш след това ще видиш колко по-жива и лъскава ще ти е косата.

Ако нямам време да си правя маската смесвам сока от половин лимон с вода на око, да кажем половин-1 л и след като се измия си поливам косата с това и "заблестявам". :lol: Преди време се поливах с коприва, но нещо ми правеше косата една такава никаква и не ми действаше добре, но на теб може да помогне - пробвай, полезно е.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот mix_twix » 15 Апр 2015, 14:49

Мий се с коприва на чай и урината е много полезна за косата, но не знам искаш ли да пробваш. :roll:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Kaya » 15 Апр 2015, 15:11

mix_twix написа:Мий се с коприва на чай и урината е много полезна за косата, но не знам искаш ли да пробваш. :roll:

Смятай, те затова лекуват на някои места разни болести с урина, уж чиста била, но както и да е :))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот galya.33 » 15 Апр 2015, 23:46

Аз съм доволна от комбинация на мед и зехтин, които леко затоплям. ;) Също така да речем веднъж месечно ползвам маска от касия и брингараж, които можеш да намериш в био магазините.
Аз имам сух скалп и суха коса, както и множество алергии към всякакви химии заради което не ползвам обикновен шампоан, а си варя цели сапунени ядки и се мия с течността. Отмиват чудесно и действат като балсам. :roll: :D
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот Kremiliya » 16 Апр 2015, 09:59

galya.33 написа:Аз съм доволна от комбинация на мед и зехтин, които леко затоплям. ;) Също така да речем веднъж месечно ползвам маска от касия и брингараж, които можеш да намериш в био магазините.
Аз имам сух скалп и суха коса, както и множество алергии към всякакви химии заради което не ползвам обикновен шампоан, а си варя цели сапунени ядки и се мия с течността. Отмиват чудесно и действат като балсам. :roll: :D

Какви са тези сапунени ядки, за първи път чувам? :?:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кои домашни отвари за заздравяване на косата са ефективни?

Мнениеот dinkog » 16 Апр 2015, 12:07

И аз не съм чувал за тези сапунени ядки, но много готино звучат и много екологични, точно за малки деца ще е супер ;)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта