Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот krisi_y » 17 Апр 2015, 18:13

Моята често боледуваше от гастроентерит и се ужасяваше от повръщането и болките в корема. Аз и обясних,че е защото си гризе мръсните нокти и тя престана
krisi_y
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Дек 2014, 18:49

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот ToniT » 17 Апр 2015, 20:38

Здравей, реших да споделя моя опит, може да помогне и на други, които имат такъв проблем. Не разчитай, че детето ще го преодолее само или ще го израсте - обикновено не става така. Скоро се наложи да седя около два часа на една лекция до хубаво младо момиче на 17-18 години, което не извади оръфаните си пръсти от устата си. Иначе красива, добре облечена, с грим, с много и хубави пръстени и .... изгризани нокти до кръв. Толкова беше гнусно, а нямаше начин да се преместя, по едно време си помислих, че ще стигне до кокал вече или ще хване да ръфа моята ръка, изобщо отвратително.
Когато аз бях малка (приблизително на 3години) използвах палеца си за биберон, както много други деца го правят. Напълно осъзнавах колко е вредно и противно, но не успявах да спра - пръста беше в устата ми без да се усетя. Тогава родителите ми съвсем сериозно и официално ми предложиха да отидем при зъболекар, да видим какво ще каже и какво може да се направи. Зъболекарката също съвсем сериозно ми обясни колко е вредно това, какви бацили поглъщам, какви страшни последствия може да има и колко е важно това да се прекрати веднага. Каза ми, че единствения начин е да ми намажат пръстите с отрова и тогава няма как да забравя за това и да ги сложа в устата си. Увери ме, че този начин работи безотказно и намаза палците ми с отровата, която ги оцвети в кафяво, за да не забравям, че са отровни и не трябва да ги слагам в устата си. За да не се отровя през нощта, докато спя ми слагаха нещо на ръцете - помня една голяма риза с вързани ръкави, а през деня непрекъснато ми напомняха, за да не се отровя.
Както разбирате "отровата" е била йод, а родителите ми предварително бяха говорили със зъболекарката, но аз спрях да си смуча пръста още преди йода да се изтрие от кожата ми и повече от 30 години не съм повтаряла. Ако се чудите как са ме излъгали - всички бяха абсолютно сериозни и това се случи при зъболекарка с бяла престилка, без никакви намеци за шега. Не съм сигурна доколко ще работи при по-голямо детенце, но когато имах подобен проблем с моята дъщеря (тогава беше на 6-7 години) и обърнах внимание като мие ръцете си колко е мръсна водата - много добре се вижда, когато санитарния порцелан е бял и това силно я впечатли.
Надявам се да съм била поне малко полезна и скоро да преодолеете проблема.
ToniT
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Апр 2015, 19:45

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот Pipilota » 20 Апр 2015, 09:36

Е това е наистина гадно - на 18 години да гризеш нокти, ужас! :shock:
Аз си мисля, че за момиченцата наистина е по-лесно, един хубав маникюр може да ги излъже много лесно :))
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Апр 2015, 10:02

Това е много гадно с гризането на ноктите, наистина е добра идея да се омаже детето с нещо и да му се каже, че е гадно и точка. :) Лютиво, горчиво, гадно и да не лапа. :))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот Локумът » 14 Май 2015, 14:00

krisi_y написа:Моята често боледуваше от гастроентерит и се ужасяваше от повръщането и болките в корема. Аз и обясних,че е защото си гризе мръсните нокти и тя престана

:) А повръщането спря ли? Иначе много голяма лъжа е това, добре че е дала добър резултат де. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот qwerryyy » 14 Май 2015, 15:13

Доста е гадно гризането на ноктите ;))
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот kauda » 14 Май 2015, 16:00

Моя приятелка каза, че постоянно е напомняла на дъщеря си да спре да си гризе ноктите и наистина детето се повлияло :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот mangusta » 13 Яну 2017, 18:16

Много трудна работа, то и аз не мога да се отуча още :mrgreen: .
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта