Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Elica » 23 Апр 2015, 16:23

Не знам, но забелязвам, че родителите не говорят много на децата си, но го има и обратното. Виждам и случаи, при които майката кротко повтаря като на идиот 5 пъти и онова стои и чака, но в момента, в който повиши тон - нещата се случват, е какво се прави в тоя случай?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Lisica » 23 Апр 2015, 17:16

Не знам децата мисля, че са свикнали да им се крещи и от там идва цялото положение.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Krum » 30 Апр 2015, 13:04

Lisica написа:Не знам децата мисля, че са свикнали да им се крещи и от там идва цялото положение.

Макар че нямам деца, все още, си мисля, че си супер права, те свикват да им се вика на тея деца, всички са толкова изнервени и отвратиетлни направо!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот S_Milenska » 21 Юни 2015, 11:48

Много мразя като видя някое дете да се тръшка да иска и дане изслушва родителите си, а те май всички са такива. трудно ни беше , докато науча и моята да е послуша, имаше от време на време плясване през устата!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Kaya » 30 Юни 2015, 10:31

S_Milenska написа:Много мразя като видя някое дете да се тръшка да иска и дане изслушва родителите си, а те май всички са такива. трудно ни беше , докато науча и моята да е послуша, имаше от време на време плясване през устата!

Мразим много неща, докато не ни дойдат до главите и тогава положението се променя, че и доста при това. ;) Трябва да проявяваме разбиране към собствените си деца, иначе наистина може да имаме проблеми, липсата на разбиране и толерантност от страна на родителите превръща децата в това, което ти мразиш. :!:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Сеп 2015, 16:08

Децата не виждат ли вашия пример как правите нещо правилно и дисциплинирано няма от къде да го придобият те. Трябва да се показва задължително.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Lisica » 03 Сеп 2015, 12:18

мислите ли на децата какво им е постоянно да им се казв анаправи това, направи онова, давате ли им изобщо възможност сами да вземат решения и да дишат?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Krum » 03 Сеп 2015, 13:26

Не знам що е толкова трудно в наши дни да се дисциплинират децата, не трябва да са като в концлагер, но ад отговарят на въпреки на родителите си е прекалено
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот kalinka-kuku » 03 Сеп 2015, 14:06

Krum написа:Не знам що е толкова трудно в наши дни да се дисциплинират децата, не трябва да са като в концлагер, но ад отговарят на въпреки на родителите си е прекалено

на мен ми се струва, че родителите са много наплашени от случващото се около всички нас и най-вече отегчени от живота си и това поражда такива положения, при които децата биват навиквани и изнервяни от малки, логично е после да не слушат.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Elica » 03 Сеп 2015, 15:15

marsu написа:
Krum написа:Не знам що е толкова трудно в наши дни да се дисциплинират децата, не трябва да са като в концлагер, но ад отговарят на въпреки на родителите си е прекалено

на мен ми се струва, че родителите са много наплашени от случващото се около всички нас и най-вече отегчени от живота си и това поражда такива положения, при които децата биват навиквани и изнервяни от малки, логично е после да не слушат.

Май имаш право, марсу! Родителите са страшно изнервени, имам приятелки, които направо мечтаят за времето детето им да заспи ито колкото се може по-дълго, каква дисциплина може да се очаква от такива изнервени хора?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron