Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот fairy » 10 Фев 2016, 12:26

С викане едва ли ще стане. Тогава напук нарушават дисциплината май :wink: . Работата е малко като игра на котка и мишка :grin:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Jully » 10 Фев 2016, 12:37

Добре де, на какви животни да си играем ние.. дъщеря ми е в 3 клас. Може да обикаля целия уикенд с учебника в ръка и да не ѝ влече в главата и ред от това, което чете. Какво да направя, за да я накарам малко по-дисциплинирано и сериозно да седне, да си научи урока?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот klara » 12 Фев 2016, 15:12

Jully написа:Добре де, на какви животни да си играем ние.. дъщеря ми е в 3 клас. Може да обикаля целия уикенд с учебника в ръка и да не ѝ влече в главата и ред от това, което чете. Какво да направя, за да я накарам малко по-дисциплинирано и сериозно да седне, да си научи урока?


Аз обикновено залъгвам с нещо любимо, че ще направим, ако по-бързо си научи и не се мотае :grin:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот S_Milenska » 30 Май 2016, 16:55

Jully написа:Добре де, на какви животни да си играем ние.. дъщеря ми е в 3 клас. Може да обикаля целия уикенд с учебника в ръка и да не ѝ влече в главата и ред от това, което чете. Какво да направя, за да я накарам малко по-дисциплинирано и сериозно да седне, да си научи урока?

Племенника ми е същия, дори обожава да излиза, но пак не се стяга, за да свърши със задачите си и да излезе накраая, а по цял ден стоят и учат и накрая нищо..
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Юни 2016, 10:45

леле :)) Ами не става ли с подкупи и подобни?! Аз мисля, че ще подкупвам детето ми като стане ученик, като завърши срока или годината с 6-ци получава желана награда. :) Същото като с работата - ние работим и получаваме награда за труда си - заплата. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот M.Tasheva » 01 Юни 2016, 14:16

Стига да не се прекалява с подкупите и да се дават награди тогава, когато наистина ги е заслужило,защо не? Прекаляването с подкупите има обратен ефект. Да не стане така, че за да си свърши задълженията, да очаква винаги нещо да му се дава на детето.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Elica » 01 Юни 2016, 15:04

rabotnata pchela написа:леле :)) Ами не става ли с подкупи и подобни?! Аз мисля, че ще подкупвам детето ми като стане ученик, като завърши срока или годината с 6-ци получава желана награда. :) Същото като с работата - ние работим и получаваме награда за труда си - заплата. :)

Това е хитро, хем не е за всяка шестица, хем знае, че наистина ще бъде оценен труда му и ще получи нещо желано. :) Имаме способността да хокаме грешките, без изобщо да награждаваме победите... :) Тази идея ми харесва и някой ден, когато имам деца ще си я взаимствам. :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот zheleva212 » 02 Юни 2016, 12:08

Ако ни куца дисциплината, значи ние нещо бъркаме някъде. Първо да се огледаме какво и как правим спрямо детето итогава да търсим начина за подобряването й.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Mon_ton » 07 Юли 2016, 16:14

Аз си мисля, че много деца просто биват оставяни да се лигавят и да мотаят родителите си. Не казвам, че трябва да се държите с децата си като че са в концлагер, но да имат респект и уважение е много важно!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот puhcheto » 07 Юли 2016, 17:24

Идва момент,к огато нещата се изпускат от контрол и не знам дали може да се поправят. Като години не си прилагал и не си научил детето си на дисциплина, как ще го научиш изведнъж да се държи подобаващо? За някои неща не може да се върне времето назад.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron