Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Апр 2015, 09:58

Не знам дали е до сезона, но през зимата синът ми е направо непоносим. Сега напролет, когато започнахме да излизаме повече, нещата се подобриха, но все още ни куца дисциплината и се караме за глупости постоянно и вечно сме така: :(

kids.jpg
kids.jpg (27.24 KiB) Прегледано 2264 пъти

Не знам как да се разбера с него, за да не се стига до караници и чудена как да поправим дисциплината, която определено куца. :( Забелязала съм, че зимните месеци винаги става по-раздразнителен, разсеян и изпитва досада, а през лятото се справя по-добре и е по-послушен. :) Но все пак от другата година ще бъде ученик и ако не се справим с дисциплината от сега, то тогава ще имаме супер много проблеми. Надявам се да ми помогнете, какво да правим, ако ни куца дисциплината, как да се справим с този проблем? :?:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Kaya » 20 Апр 2015, 13:27

Разбира се, че трябва да говорите повече, наложи ясни правила, които не променяте в никакъв случай. Много е важно да не почваш с някакви радикални промени, а по малко. Първо ограничи телевизията, после увеличи заниманията свързани с ученето и т.н. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Апр 2015, 14:29

Защо не пробвате да говорите повече и да се награждавате при добре свършена работа, знам, че децата обичат да бъдат оценявани за това, което правят, така със сигурност ще станат по-амбицирани да се държат добре.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот mix_twix » 20 Апр 2015, 14:44

Много сериозно трябва да се отнесете към това, щото после ще става все по-трудно и по-сложно. Виждам много деца, които не са склонни на компромис и родители, които стоят като дебили, грешката често е във вас, а не в децата.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Malina » 20 Апр 2015, 15:05

Много е важно докато говорите с децата да ги гледате в очите и бавно и ясно да изговаряте думите, а не да се разсейват с различни неща, докато вие им обяснявате нещо. Добре е и наистина, когато се справят хубаво с някоя задача да бъдат похвалени, защото това ги мотивира повече.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2015, 15:38

Наказвайте, това не помага ли най-много? Все пак едно време нас как са ни възпитавали - с тоагата, на точилката пишеше "дисциплина" :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Mon_ton » 20 Апр 2015, 15:56

Krum написа:Наказвайте, това не помага ли най-много? Все пак едно време нас как са ни възпитавали - с тоагата, на точилката пишеше "дисциплина" :)

това са остарели методи, ако може и метод да се нарече, в наши дни нищо такова не се случва, пък и не бива ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Апр 2015, 16:53

Не е хубаво да се наказват децата, особено за глупости, понякога родителите прекаляват с властта, която имат. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Andrey » 23 Апр 2015, 09:46

Едно време много лесно ни дисциплинираха - то шамари, то истории, то разправии. :))
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво да правим, ако ни куца дисциплината?

Мнениеот Krum » 23 Апр 2015, 14:49

Andrey написа:Едно време много лесно ни дисциплинираха - то шамари, то истории, то разправии. :))

А, сега не е така, законът за детето! :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта