Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот Mr.Eko » 20 Апр 2015, 15:05

Тази зима се оказа повече от ужасна за мен и най-вече за сливиците ми. Поне 4 пъти боледувах от ангини, които нямат край и в момента съм с гнойна такава!
-thraot.jpg
-thraot.jpg (11.27 KiB) Прегледано 1512 пъти
Замислих се, тъй като нашите докато съм бил дете ги е дострашало да ми ги махнат, но като гледам явно е трябвало! Не съм се консултирал с лекар, предполагам трябва да се обърка към джипи-то за съвет, но реших да се допитам тук дали някой случайно, имам предвид възрастен човек, си е вадил сливиците или трябва да се случва само при деца :roll:

В какъв случай е по-добре да бъдат премахнати сливиците на възрастни хора, възможно ли е да спрем да боледуваме толкова често при отстраняването на сливиците? Възможно ли е да има някакви по-тежки последствия след премахване на сливици при възрастни хора :?:
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот gomez123 » 20 Апр 2015, 15:07

Не смятам, че е добър вариант да се премахват сливиците, при положение, че нямаш сериозни причини за това. По-добре се консултирай пак, но едва ли ще те пусне по здравна каса тази процедура, трябва да си я платиш!
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот ramimni » 20 Апр 2015, 15:11

От толкова години съм без сливици и не мисля, че има някакъв сериозен проблем, а какво значение ще има възрастта, така или иначе се обработват по един и същ начин, нали :roll:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот Kremiliya » 20 Апр 2015, 15:29

Аз съм чувала, че не е препоръчително да се прави при възрастни. Но все пак лекарите трябва да преценят, ако положението е по-сериозно и налага махането на сливиците, то трябва да се случи. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2015, 15:37

Ако го налага не мисля, че има причини за притеснение. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот Локумът » 20 Апр 2015, 16:25

А, аз не бих си ги махнал, после е ясно, че пак ще се боледува, но въпросът тогава ще бъде от какво?! :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот S_Milenska » 20 Апр 2015, 16:39

Не мисля, че е полезно да се правят такива промени и драстични .. стъпки. По-добре да си имаш едно на ум. :!:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот julianne » 23 Апр 2015, 16:14

Нали казват, че без сливици, когато се разболееш направо в гърдите те удря, но понеже и майка ми, и баща ми са с извадени сливици, до сега не съм ги виждала дотолкова болни :idea: не мога да кажа, че бих махнала своите или на детето ми, но това са факти :idea:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Апр 2015, 20:18

Мисля, че лекарите биха избрали, наистина казват, че ако нямаш сливици то болестите преминават директно надолу, но каква е истината - не се знае. :) Все пак ако нямаш сливици, няма как да боледуваш от тях, така че каква е истината - дали болестта е гърлена или бронхиална, никой не знае. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Добре ли е да се премахват сливиците на възрастни хора при често боледуване от ангина?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Апр 2015, 07:00

Това май не е много честа практика, не знам колко чести трябва да са били тези боледувания, че да те накарат да вземеш подобен тип мерки и да се замислиш да ги вадиш. По-добре изпробвай една торба бабини илачи, преди да започнеш да минаваш на такива сериозни стъпки. Сливиците по-добре да си стоят в гърлото. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта