Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот maminka » 26 Авг 2015, 16:53

Rali_hr написа:Аз предпочитам да използвам епилатора, няма цапотене и никакви подобни, всичко минава по-лесно и по-леко. :)

Чиста работа си е, но болката при него е в повечко, не можеш да си изкривиш душата, т.е. епилатора ти я изкривява и то мноооого! :mrgreen:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот nushi.kisyova » 27 Авг 2015, 10:23

maminka написа:
Rali_hr написа:Аз предпочитам да използвам епилатора, няма цапотене и никакви подобни, всичко минава по-лесно и по-леко. :)

Чиста работа си е, но болката при него е в повечко, не можеш да си изкривиш душата, т.е. епилатора ти я изкривява и то мноооого! :mrgreen:

Да, на мен не ми понася точно това и отбягвам като цяло да използвам епилатор, като не е само моментната болка, след това ме боли навсякъде, все едно са ме били :mrgreen:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот Anka » 07 Сеп 2015, 15:28

Много зависи използването на епилатора за това дали имате повече или по-малко окосмяване, какви са косъмчетата като цяло. ;) Аз по ръцете винаги съм ползвала епилатор, боли ме но поносимо, по краката предпочитам използвам кола маска, много по-лесно и по-бързо.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот Lisica » 07 Сеп 2015, 16:44

Сега се замислих, то има ли начини да се правят някакви домашни смеси и да се получи от това кола маска? И защо някой би го правил, след като в магазините има толкова голямо разнообразие.. :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот Anka » 28 Сеп 2015, 15:46

Lisica написа:Сега се замислих, то има ли начини да се правят някакви домашни смеси и да се получи от това кола маска? И защо някой би го правил, след като в магазините има толкова голямо разнообразие.. :roll:

И това е така, сега има страхотен избор от кола маска в магазините :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот Mon_ton » 02 Дек 2016, 13:43

Не използвам някакви готови смески, а ползвам от тези, които са си готови от магазина, имам от тези машинки, които загряват и се нанасят, много удобно!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот tinkerbell » 02 Дек 2016, 14:13

Готовите смеси нали са направени да се разтопяват на определена температура, която поддържат уредите за тях. Домашните смеси по същия начин ли реагират?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот zheleva212 » 02 Дек 2016, 14:29

Аз знам една домашна рецепта, някога съм я правила, но сега почна да ме домързява :mrgreen: . 250 г захар се разтопяват докато леко покафенее. Към нея се прибавят 200 г мед и 2 с.л. лимонов сок от пресен лимон. Махаме от котлона и бъркаме, докато не се получи гъста жълтеникава смес. Като поизстине малко, но не съвсем, се слага върху мястото, където искаме да махнем космите и с платнена ръкавица или парче плат дърпаме.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот rose_92 » 03 Дек 2016, 03:21

Anka написа:Много зависи използването на епилатора за това дали имате повече или по-малко окосмяване, какви са косъмчетата като цяло. ;) Аз по ръцете винаги съм ползвала епилатор, боли ме но поносимо, по краката предпочитам използвам кола маска, много по-лесно и по-бързо.


Аз имам епилатор и най-често използвам него, защото нещо не се справям с кола маската..Обаче този епилатор сякаш подстригва космите и след 1 седмица пак има и не си заслужава болката за 1 седмица. Отделно съм забелязала, че в определени периоди от месеца болката е по-силна или по-слаба, понякога не боли чак толкова, а и трябва да опънеш кожата, която епилираш, за да боли по-малко, също така наистина космите не трябва да са дълги, защото така болката е направо нетърпима - колкото по-къси, толкова по-добре.
Аз на ръцете космите не си ги махам, защото са по-скоро руси и не ми пречат чак толкова - само зимата ми се виждат леко по-тъмни и се чудя да ги махам ли или не. Обаче не знам дали ако веднъж ги махна, после няма да трябва постоянно да се епилирам и там..От епилатора стават ли по-твърди и тъмни?
Една приятелка даже на лицето си маха косми с епилатор. :!: :roll:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Дек 2016, 13:31

Аз си махам космите на ръцете с епилатор и косъмчетата ми не са изобщо твърди, а си растат все така меки и тънки. Но имам позната, която ВЕДНЪЖ ги е обръснала и космите й са по-твърди. Моите на ръцете ги махам многоо рядко, защото все ме мързи и остават доста дълги. Прави ми впечатление, когато пораснат, че са сякаш по-дълги от преди (макар че това преди при мен беше преди близо 16 години), и са по-рошави, т.е. летят в различни посоки. :roll: Ако това може да те откаже... :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта