За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот draga.mihova » 23 Апр 2015, 11:30

Откакто се затопли времето започна редовното подуване на корема, :evil: разбира се, не минава без болки, докато не се успокоят нещата след хранене около час и половина ми трябват в това положение, докато отмине.
stomach-pain.jpg
stomach-pain.jpg (23.39 KiB) Прегледано 3965 пъти
Понеже започнах да търся причината, реших, че е възможно да имам недостиг на витамин К и от там да са породени тези проблеми с червата :idea: От друга страна, пък, не мога да разбера за какво друго е важен витамин К, за да разбера дали реално имам недостиг на този витамин.

Иска ми се да не приемам такъв на капсули, понеже ме притеснява това, че може да е токсичен в по-големи дози, а не зная с храната как да го набавям. Мисля, че целогодишно можем да го набавяме с храни като черен дроб и подобни, но пък не ям субпродукти и си мисля, дали в плодовете и зеленчуците също не се съдържа :roll:

Можете ли да ми дадете повече съвети, за какво е важен витамин К, как да го набавям и в какво може да се изяви липсата му? :roll:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот PasDeDeux » 23 Апр 2015, 11:36

Чувала съм , че тези зеленолистните съдържат вит. К, така че сега ти е времето да си го набавяш, включително и зелето мисля, че имаше в себе си по-големи количества, а за какво друго е важен, не мога да кажа!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот Lollipop » 23 Апр 2015, 11:43

Аз да си призная, не знаех, че съществува такъв витамин К, признавам си. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот Loreyn » 23 Апр 2015, 11:46

Киселото мляко мисля, че също е важно за синтезирането му или нещо такова, не съм на ти, но пък е добре да се почете, особено ако се окаже, че имаш такава липса, добре е да отидеш и да си пуснеш едни изследвания или просто на гастро да отидеш
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот Pipilota » 23 Апр 2015, 11:57

PasDeDeux написа:Чувала съм , че тези зеленолистните съдържат вит. К, така че сега ти е времето да си го набавяш, включително и зелето мисля, че имаше в себе си по-големи количества, а за какво друго е важен, не мога да кажа!

Както винаги излиза, че за всяка липса трябва да се търсят зеленчуци, а не мИсо и чипс ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот julianne » 23 Апр 2015, 16:19

Pipilota написа:
PasDeDeux написа:Чувала съм , че тези зеленолистните съдържат вит. К, така че сега ти е времето да си го набавяш, включително и зелето мисля, че имаше в себе си по-големи количества, а за какво друго е важен, не мога да кажа!

Както винаги излиза, че за всяка липса трябва да се търсят зеленчуци, а не мИсо и чипс ;)

Еднакво важни са, като изключим чипса :lol: Най-важното за правилен баланс в организма е правилното и най-вече балансирано меню :idea:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот Lisica » 23 Апр 2015, 17:16

Не бях чувала за витамин К, за какво най-много помага и е най-важен той?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Апр 2015, 06:56

Тъй като и представа си нямах за какво е витамин К сега започнах да чета и до колкото ми стана ясно, той е важен за съсирването на кръвта и сякаш не беше споменато да има други ефекти, така че най-вероятно, дискомфорта ти няма да е заради него, освен, ако не ти изтича кръвта от някоя малка дупка на пръста. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот borkova » 24 Апр 2015, 13:47

От подправките до зелените лук, чесън, салата, коприва, спанак, лапад съдържат витамин К, а до колкото съм запозната, скоро понеже четох за някакви нови изследвания, може вит. К да повлияе преди появата на остеопорозата :idea:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: За какво е важен витамин К и за как да го набавям?

Мнениеот balsam » 03 Фев 2017, 17:30

Какви са симптомите за недостига му?
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта