Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот Loreyn » 23 Апр 2015, 12:34

Винаги ме е било гнус, когато си купувам нова четка, та при първото използване, понеже не зная откъде е минала и колко мръсна е всъщност :roll:
Не зная как да дезинфекцирам четката и преди да се наложи да я сменя, нали се сещате онзи момент, в който четката не е захабена, но имаш чувство, че е мръсна :idea:
Brushing-Teeth.jpg
Brushing-Teeth.jpg (12.71 KiB) Прегледано 4949 пъти
Мислих си дали няма да се получи добре, ако се опитаме да дезинфекцираме като кухненската гъба се пусне за малко в микровълновата :roll: Още ме е страх да опитам, реших първо с вас да се консултирам!
Какво е мнението ви, можем ли качествено да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме всеки път щом ни се стори недотам чиста :roll:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот bojo_kolev » 23 Апр 2015, 12:36

Наистина и на мен не ми се струва достатъчно, когато се купува само да я изплакнем, но не е добре и да се вманиачаваме :idea: Мисля, че може да е ок като вариант това с микровълновата, но на сухо ли, т.е. без да е накисната в някаква течност? :roll:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот Fancy » 23 Апр 2015, 12:38

Чувала съм, че четката се чисти като среброто в чаша с оцет и сода, опитай и така, след което само изплакваш :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Апр 2015, 12:39

Измивай я с много гореща вода, а иначе в една ненужна чиния я пусни в микровълновата, пробвай, няма кой знае какво да стане, най-много да трябва дас и купиш нова четка за зъби.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Апр 2015, 12:41

Ти не си много добре обаче, звучиш ми малко като онази баба, която си миела хапчетата, че не се знаело от къде са минали. От къде може да мине една четка за зъби, нали си влиза в кутийката, да не мислиш, че на някой му е фикс идея да те заразява с Ебола от четката за зъби? :lol: Пусни я и в микровълновата и я превари, грижи се за нея като за биберони за новородено и няма да сбъркаш. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот Локумът » 23 Апр 2015, 13:15

rabotnata pchela написа:Ти не си много добре обаче, звучиш ми малко като онази баба, която си миела хапчетата, че не се знаело от къде са минали. От къде може да мине една четка за зъби, нали си влиза в кутийката, да не мислиш, че на някой му е фикс идея да те заразява с Ебола от четката за зъби? :lol: Пусни я и в микровълновата и я превари, грижи се за нея като за биберони за новородено и няма да сбъркаш. :lol:

Подкрепям! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Много голямо филмиране за тая четка за зъби, потопи я в киселина. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот Krum » 23 Апр 2015, 14:19

Наистина не те слуша много главата, честно! :mrgreen: Как ще тръгнеш да се чудиш и да мислиш как да си чистиш четката за зъби, мий си зъбите само с народи неща, кой знае от де минава и пастата за зъби.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот Anka » 23 Апр 2015, 15:52

Наистина е добре да я пуснеш в микровълновата, кой знае какво няам да стане, ще остане най-много без косми, затова пък си купувай с естествен косъм и се моли животното да е било чистоплътно.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот donni » 24 Апр 2015, 12:59

Аз си взимам такава от естествен косъм и на 3 месеца си сменям само главата, а не хвърлям цялата четка, но не бих рискувала да я пусна да се облъчва в микровълновата по-скоро в сода и оцет :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да дезинфекцираме четката си за зъби, без да я сменяме?

Мнениеот Krum » 30 Апр 2015, 12:54

donni написа:Аз си взимам такава от естествен косъм и на 3 месеца си сменям само главата, а не хвърлям цялата четка, но не бих рискувала да я пусна да се облъчва в микровълновата по-скоро в сода и оцет :idea:

Много правилно! В микровълновата бродят убийци! :mrgreen:
Каква четка си вземаш, че да ѝ се сменя само главата? Не те ли е гнус от мръсната дръжка, която е стояла 3 месеца в тоалетната/банята? п
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта