Фитнес за начинаещи: протеини

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот Bass » 24 Апр 2015, 11:24

Отскоро се зарибявам и се чудя как да си построя диетата, че да извлека максимума. Какви съотношения протеинова пудра и чисто месо е добре да се консумират? Не ща да прибягвам до анаболи за бързо набъбване и ще го карам бавно и натурално.

Дайте мнение вие как го предпочитате. :mrgreen:
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот JohnLocke » 24 Апр 2015, 11:53

Bass написа:Отскоро се зарибявам и се чудя как да си построя диетата, че да извлека максимума. Какви съотношения протеинова пудра и чисто месо е добре да се консумират? Не ща да прибягвам до анаболи за бързо набъбване и ще го карам бавно и натурално.

Дайте мнение вие как го предпочитате. :mrgreen:

Анаболите са си пълен шитец, все повече мъже чувам, че не могат да го вдигат месец след като са започнали да се помпат с тези гнусотии :idea:
Относно протеините пробвах няколко вида от тези, които имаха във фитнеса, сега съм с този вид, но и инструктора ми построи правилна диета и той ме насочи към тази марка :idea:
Изключително начинаещ съм, но искам и аз да се почувствам вече като нормален мъж и реших да се взема в ръце, така че те подкрепям с две ръце за твоето решение! :)
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот JohnLocke » 24 Апр 2015, 11:55

А твоята диета за напълняване или отслабване е, освен че ще трупаш мускулна маса? :roll:
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот silver933 » 24 Апр 2015, 12:26

Протеинът за 24 часа не бива да надвишава 1.5 от теглото ти, с други думи, ако си 100кг :) протеинът, който ядеш за деня трябва да е не повече от 150гр. дневно, ако искаш да си покачиш масата. А в една пилешка пържола, белтъчините са средно около 20% от теглото ѝ, демек ако е 100гр. пържолата - 20гр. от нея са протеин. :) Така че зависи какво и по колко имаш да ядеш, най-добре е да ти се направи програма от фитнес инструктор, макар и назобени, те си разбират от работата и може да се изгради програма според твоите нужди. Аз тежа 90кг и не мога да кажа, че съм много стриктен в спорта, в дните, когато съм на тренировка, след като свърша с нея пия по един шейк, а през деня гледам да изям и поне 300-400гр. месо, което са ми още 100 гр. протеини, но съм далеч от професионално и ежедневно занимание със спорт. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот Bass » 24 Апр 2015, 14:25

Значи, 82кг. на 184см височина. Добре се чувствам, не изглеждам много кльощав, но ми се ще малко да се постегна и да пооформя някой мускул. Нямам конкретна цел да качвам килограми, просто малко релеф по ръцете и гърба. Краката ми са ок, щото карам колело доста.

JohnLocke, това с анаболите и аз съм го чувал и да ти кажа, не държа да разбирам за какво иде реч :mrgreen:

silver933 написа:Протеинът за 24 часа не бива да надвишава 1.5 от теглото ти, с други думи, ако си 100кг :) протеинът, който ядеш за деня трябва да е не повече от 150гр. дневно, ако искаш да си покачиш масата. А в една пилешка пържола, белтъчините са средно около 20% от теглото ѝ, демек ако е 100гр. пържолата - 20гр. от нея са протеин. :) Така че зависи какво и по колко имаш да ядеш, най-добре е да ти се направи програма от фитнес инструктор, макар и назобени, те си разбират от работата и може да се изгради програма според твоите нужди. Аз тежа 90кг и не мога да кажа, че съм много стриктен в спорта, в дните, когато съм на тренировка, след като свърша с нея пия по един шейк, а през деня гледам да изям и поне 300-400гр. месо, което са ми още 100 гр. протеини, но съм далеч от професионално и ежедневно занимание със спорт. ;)


Ми може и да взема да се позамисля за инструктора, че ще е сложно да го мисля ден за ден. Ям основно пилешко, останалите са ми или много тежки, или много жилави за дъвкане. Като цяло не съм фен на месото и набивам основно разни зеленчуци, ориз, паста, салати и най-големият ми грях - биричка. :mrgreen:
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот Ginger » 24 Апр 2015, 15:12

Bass написа:Значи, 82кг. на 184см височина. Добре се чувствам, не изглеждам много кльощав, но ми се ще малко да се постегна и да пооформя някой мускул. Нямам конкретна цел да качвам килограми, просто малко релеф по ръцете и гърба. Краката ми са ок, щото карам колело доста.

JohnLocke, това с анаболите и аз съм го чувал и да ти кажа, не държа да разбирам за какво иде реч :mrgreen:

silver933 написа:Протеинът за 24 часа не бива да надвишава 1.5 от теглото ти, с други думи, ако си 100кг :) протеинът, който ядеш за деня трябва да е не повече от 150гр. дневно, ако искаш да си покачиш масата. А в една пилешка пържола, белтъчините са средно около 20% от теглото ѝ, демек ако е 100гр. пържолата - 20гр. от нея са протеин. :) Така че зависи какво и по колко имаш да ядеш, най-добре е да ти се направи програма от фитнес инструктор, макар и назобени, те си разбират от работата и може да се изгради програма според твоите нужди. Аз тежа 90кг и не мога да кажа, че съм много стриктен в спорта, в дните, когато съм на тренировка, след като свърша с нея пия по един шейк, а през деня гледам да изям и поне 300-400гр. месо, което са ми още 100 гр. протеини, но съм далеч от професионално и ежедневно занимание със спорт. ;)


Ми може и да взема да се позамисля за инструктора, че ще е сложно да го мисля ден за ден. Ям основно пилешко, останалите са ми или много тежки, или много жилави за дъвкане. Като цяло не съм фен на месото и набивам основно разни зеленчуци, ориз, паста, салати и най-големият ми грях - биричка. :mrgreen:

Ох и аз се опитвах известно време, но бързо се отказах, не мога да си налагам такива лишения, а и на мен бирата ми е твърде голяма слабост - целогодишно, а и лятото мастиката! :mrgreen:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот Bass » 24 Апр 2015, 16:25

Е, то не ми влияе много на телосложението. Да не кажа хич, нито шкембе имам, нито нищо. Ама то в един момент може да почне да лепи, знам ли. Ограничавам я, де, ама не мисля, че бих я спрял тотално. :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот kauda » 24 Апр 2015, 16:37

Bass написа:Е, то не ми влияе много на телосложението. Да не кажа хич, нито шкембе имам, нито нищо. Ама то в един момент може да почне да лепи, знам ли. Ограничавам я, де, ама не мисля, че бих я спрял тотално. :D

Глупости, що ще се лишаваш от удоволствията си? :?:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот Bass » 24 Апр 2015, 17:46

kauda написа:
Bass написа:Е, то не ми влияе много на телосложението. Да не кажа хич, нито шкембе имам, нито нищо. Ама то в един момент може да почне да лепи, знам ли. Ограничавам я, де, ама не мисля, че бих я спрял тотално. :D

Глупости, що ще се лишаваш от удоволствията си? :?:

Няма! :D Просто се чудех как да комбинирам протеините, че да има файда от тях, не да ми вървят само като мезе. :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Фитнес за начинаещи: протеини

Мнениеот Pipilota » 27 Апр 2015, 10:29

kauda написа:
Bass написа:Е, то не ми влияе много на телосложението. Да не кажа хич, нито шкембе имам, нито нищо. Ама то в един момент може да почне да лепи, знам ли. Ограничавам я, де, ама не мисля, че бих я спрял тотално. :D

Глупости, що ще се лишаваш от удоволствията си? :?:

:!: :!: :!: :!: Правилно! А и в бирата има толкова витами, нали знаете за B комплекса:) Една бира В1, две бири В2 и т.н. ;))

Иначе, ти как мислиш да си приемаш останалите протеини? :)) Суровите яйца са голям хит сред спортуващите. :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта