Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Jully » 04 Май 2015, 16:05

Нека да им дадат тази възможност все пак е много важно!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот fairy » 07 Мар 2016, 17:24

Jully написа:
Neven498 написа:Това да съдим хората според ориентацията им е доста остаряло схващане. Живеем във времена, в които технологиите се развиват стремглаво. Откриват се лекове за нелечими до момента болести. Хората правят изкуство. Едно си остава същото: всички се взират в онези, които просто не са като тях. Не, че са различни. Просто не са като тях, не споделят тяхното мнение, схващане и лайфстайл.

Една двойка не бива да се определя по това дали е гей или стрейт, а дали е достатъчно всеотдадена, отговорна и готова да поеме грижите за детенце.

Напълно съм съгласна! Все пак най-важното е детето в този случай, а дали ще бъде гей като порасне или не няма никакво значение в какво семейство е отгледано, по тази логика не би трябвало изобщо да има гейове в момента, нали всички сме нормални. :?:
Хората просто не могат да приемат толерантно различните от тях, особено в България сме много далеч до времето, в което ще приемаме различните.


Това, че е отгледано от гей двойка, не означава, че детето също ще стане гей. Това не е някаква заразна болест, която прихващаш. Не мисля, че са прави и тези, които казват, че живеейки в такава среда, детето ще бъде с объркани представи за половете и изобщо хората. Напротив, мисля, че ще е повече наясно от другите деца, че хората са различни и в това няма нищо лошо.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Kaya » 11 Мар 2016, 18:22

Е, чак да няма нищо лошо.....
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот analizatorka » 12 Мар 2016, 11:06

Kaya написа:Е, чак да няма нищо лошо.....


И какво е лошото? Гейовете не могат да обичат ли? Макар че в България сме наясно как се гледа на тях и ако им разрешат да осиновяват, представям си какъв ад ще бъде за двойката и детето им. Няма да видят бял ден от подигравки, вандализъм и подобни неща.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Pipilota » 14 Мар 2016, 17:25

analizatorka написа:
Kaya написа:Е, чак да няма нищо лошо.....


И какво е лошото? Гейовете не могат да обичат ли? Макар че в България сме наясно как се гледа на тях и ако им разрешат да осиновяват, представям си какъв ад ще бъде за двойката и детето им. Няма да видят бял ден от подигравки, вандализъм и подобни неща.

От подигравки разбирам. Нека да обичат помежду си, но нека тяхното нещо да не бъде определяно като любов, каквато следва да бъде нормална. Не мога да се съглася, че трябва да осиновяват деца, да си направят, след като техните отношения са в реда на нещата. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Мар 2016, 11:25

Аз също не съм много съгласна да се правят такива промени и да се приема осиновяването от еднополови двойки. Подкрепям мнението на Pipilota, след като го смятат за нормално и за естествено, нека нормално и естествено да си родят дете, след като не може, не е необходимо да навират простотията си в лицето на хората.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот balsam » 15 Мар 2016, 11:42

Какво ненормално има изобщо в която и да е любов? Любовта си е любов. Това , че не я приемаш е твой проблем, а не на обичащия. Детето обича и не го интересува родителите му гейове ли са, грозни ли са, сакати ли са, гробари ли са.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Malina » 15 Мар 2016, 12:09

Разбира се, че на детето му е все тая, особено след като е отгледано в такава среда и все пак не мисля, че някой родител е на мнение, че му е все тая дали детето му ще е гей или не, от там нататък следва и цялото разбиране за света.
На мен лично не ми пречат и 20 деца да имат, стига това да не се навира в живота на околните.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Jully » 15 Мар 2016, 14:14

Наситина е тесногръдие да се ограничават така двойките. Все пак любовта е любов във всички форми и размери, няма малка любов, няма лъжлива, няма и измислена. Едно дете се нуждае от любов, за да расте здраво и щастливо като разумен човек. Няма гаранции, че ще стане обратно или сбъркано, ако така квалифицираме гейовете, то какво е оправданието на тези, които сега са възрастни и обратни, родителите им нали са нормални..
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Lisica » 15 Мар 2016, 15:26

Аз с ъщо предпочитам да са далеч от мен, не искам да се узаконяват. :) Не мисля, че е редно. Детето е плод на любовта между мъжа и жената, а не плод на анален секс. :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта