Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот luchia@marco » 03 Авг 2015, 15:16

silver933 написа:Хора гледайте собствения си кеф, не мислете за другите и за разни дребни неща, всичко може да се оправи в тоя живот, стига да сте здрави! :)

Съгласна съм, в крайна сметка и без друго е трудно и няма да стане по-леко като правим гадно на другарчето, така че нека сме здрави
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Lisica » 03 Авг 2015, 15:27

Наистина трябва да живеем за себе си, никой друг не може да мисли за нас толкова, колкото го правим ние самите и нашите семейства. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Yunona » 03 Авг 2015, 23:06

Не само е възможно, но сме длъжни пред себе си да действаме по начин, който не прави щастливи :)
Когато наистина искаш нещо, когато гориш в него, със сигурност ще намериш начина да го правиш без сериозни компромиси със себе си. Никога не бих посъветвала децата си да изберат скучна, но добре платена професия пред това да следват сърцето и природните си наклонности. Аз направих така и знам, че е постижимо :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Snejna » 04 Авг 2015, 08:28

И аз смятам, че трябва да действаме с рогата напред. Е няма какво да се лъжем - парите в наши дни са огромен фактор, но от всичко се печели.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот MollyDolly » 04 Авг 2015, 11:49

Snejna написа:И аз смятам, че трябва да действаме с рогата напред. Е няма какво да се лъжем - парите в наши дни са огромен фактор, но от всичко се печели.

Просто трябва да бъдем достатъчно разумни с тях и със заработването им, и с харченето, това за мен е разковничето, ако се отплеснеш от едното, то се губи балансът и все едно от двете няма да ни е сладко! ;)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Авг 2015, 12:00

MollyDolly написа:
Snejna написа:И аз смятам, че трябва да действаме с рогата напред. Е няма какво да се лъжем - парите в наши дни са огромен фактор, но от всичко се печели.

Просто трябва да бъдем достатъчно разумни с тях и със заработването им, и с харченето, това за мен е разковничето, ако се отплеснеш от едното, то се губи балансът и все едно от двете няма да ни е сладко! ;)

а това е такава тънкост която с години не се усвоява. :) И с 2 и с 200 мога да живея без да спестя и стотинка! :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот fawla » 07 Дек 2015, 16:10

Твърде много лицемерни хора срещам постоянно и вече си мисля, че не живеят за собственото си щастие, нито за чуждото. Всичко е за лицемерното добро държание. Ами не мисля, че ако живея така, катко на мен ми харесва, тези хора ще продължат да ми бъдат и на "добър ден" отношения.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Elica » 16 Дек 2015, 13:19

fawla написа:Твърде много лицемерни хора срещам постоянно и вече си мисля, че не живеят за собственото си щастие, нито за чуждото. Всичко е за лицемерното добро държание. Ами не мисля, че ако живея така, катко на мен ми харесва, тези хора ще продължат да ми бъдат и на "добър ден" отношения.

Съгласна съм до някъде, все пак защо трябва да поддържаш изкуствени отношения с хора, които не ти харесват. Време е наистина всички да започнем да се държим така, както искаме. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот S_Milenska » 16 Дек 2015, 13:34

Elica написа:
fawla написа:Твърде много лицемерни хора срещам постоянно и вече си мисля, че не живеят за собственото си щастие, нито за чуждото. Всичко е за лицемерното добро държание. Ами не мисля, че ако живея така, катко на мен ми харесва, тези хора ще продължат да ми бъдат и на "добър ден" отношения.

Съгласна съм до някъде, все пак защо трябва да поддържаш изкуствени отношения с хора, които не ти харесват. Време е наистина всички да започнем да се държим така, както искаме. :)

Това си е чисто лицемерие, да се усмихваш на някой, който не понасяш! Далеч по-добре е да се отърсиш от всякакви такива хора и да започнеш да живееш живота си така, както н а теб ти харесва и се чувстваш щастлива.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Fancy » 17 Дек 2015, 11:45

Няма причина да съдим хората, които не разбираме, то си е тяхна работа как ще действат и какво изпитват, дали им е добре, когато лицемерничат или не съвсем... така че всеки може да прави това, което иска и да живее начина, по който се чувства най-добре.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта