Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот nadqta » 28 Апр 2015, 12:48

Споменах в друга тема, че съм на прочистване със спанак и коприва, но сега като се замисля, че цяла седмица ще карам само на супи и салати, някак отсега ми втръсва този спанак :lol:

Плюс, че сега му е сезон и се чудя какво да сготвя с него, понеже вкъщи вече преливаме от спанак и коприва, та реших да разнообразя, но освен класическите - супа със спанак и коприва и ориз с коприва и спанак, не зная по какъв друг начин да ги приготвя, а да и салата от спанак :idea: :lol:
Надявам се да ми дадете интересни идеи за пролетни манджи със спанак и коприва като тази тук,
spinach.jpg
spinach.jpg (24.83 KiB) Прегледано 3529 пъти
изглежда ми невероятно, а и със сигурност ще доста интересна на вкус :roll:

Според вас какви комбинации биха могли да се направят със спанака и копривата, да кажем ако се добавят орехови ядки или сусам, както в случая, дали ще се получи добре? :roll: :roll:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот franky » 28 Апр 2015, 12:52

По-скоро зависи от начина на подправяне, ако се прави подобно нещо, това ми изглежда само сварен спанак с пресен лук и сусам, но мисля, че ще е готино да се добави дресинг от кисело мляко с прясно чесънче, а с лимонов сок и зехтин да е подправена салатката преди това... ямииии, пак съм гладна :lol:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот kauda » 28 Апр 2015, 13:04

Аз имам много любима запеканка със спанак, не знам обаче колко би могла да влезе в диетата ти :) запарваш си спанака, смесваш го с лъжица брашно и зехтин (масло, олио), заедно с малко чесън. :) Запичаш за 15 минути и след това заливаш с яйце и кисело мляко, отгоре за разкош можеш да поръсиш с кашкавал, или да сложиш направо в заливката. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот mimeto90 » 28 Апр 2015, 13:06

Ами не мога да се стърпя, трябва да ви кажа за моята баница, стана невероятно вкусна със спанак, коприва, лук, сиренце и яйце, та когато не си на диета трябва да опиташ! :)
111_n.jpg
111_n.jpg (20.45 KiB) Прегледано 3516 пъти
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот Kaya » 28 Апр 2015, 13:35

Много апетитна баница! :)
на мен любима рецепта със спанак ми е за салата. Бланшираш спанака за около 20 секунди и го охлаждаш. Когато се отцеди го смесваш със сирене, сусам, нарязан на ситно пера лук и подправяш по вкус ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот ramimni » 28 Апр 2015, 14:39

Не разбирам защо попарвате спанака, особено ако ще го готвите след това, по този начин всичката полезност остава във водата, няма никаква логика :idea:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот mix_twix » 28 Апр 2015, 15:18

ramimni написа:Не разбирам защо попарвате спанака, особено ако ще го готвите след това, по този начин всичката полезност остава във водата, няма никаква логика :idea:

Е, най-малкото, ако ще го готвиш с ориз да речем, няма да ти стигне една тава за зелен спанак и една чаша ориз и вода и т.н. а накрая ядене няма да има :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот Kaya » 29 Апр 2015, 07:05

И аз го попарвам заради пространството, а и не вярвам, че едва ли не губи всичко полезно в себе си ако е във водата за 30 секунди. :) То ако се осланяш на това, сигурно и копривата не попарваш? :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот ramimni » 30 Апр 2015, 16:04

Не, не я попарвам, нахлузвам ръкавиците мия я, режа я и бам в манджата :idea:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Интересни пролетни манджи със спанак и коприва?

Мнениеот Elica » 30 Апр 2015, 16:18

ramimni написа:Не, не я попарвам, нахлузвам ръкавиците мия я, режа я и бам в манджата :idea:

аз не разбирам какви са ти опасенията от попарването, така или иначе можеш да го направиш в съвсем малко вода и да я използваш, според мен се попарва, за да се намали количеството ѝ и да има място в тенджерата и са останалите неща ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта