Вкусни снимки от нашата кухня!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот Yunona » 23 Сеп 2015, 15:36

YoLindi написа:Ммм изглежда много интересна тази вариация на мусака, а всъщност, Yunona, ти си заместила картофките с тиквички, така ли? Интересно ми е до готовност ли приготви каймата, преди да ги смесиш, тъй като на тиквичките почти никакво време във фурната не им е необходимо, а не пуснаха ли много вода? :roll:


Да, в мусаката няма картофи - това е лятно диетично издание :)
На единия котлон гриловах тиквичките, леко мацнати с олио (от двете страни, за кратко време, висока температура) - така няма да пускат вода в тавата.
През това време на съседния котлон задуших лук, морков, чесън, добавих каймата. Когато беше почти напълно готова, добавих обелени домати на ситни кубчета, копър и черен пипер. След 5 минути махнах от котлона.
Наредих мусаката и я залях със смес от яйца, кисело мляко и едро настърган кашкавал.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот Mon_ton » 23 Сеп 2015, 16:12

абсолютна вкусотия, у нас това обаче няма кой да го яде, такава неприязъм витае срещу печените тиквичките, че няма на къде пвоече, готвя само за себе си :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот Fancy » 23 Сеп 2015, 16:40

Перфектно, но мисля, че и без доматки може да мине и пак ще е адски вкусно, а това е "терапията" за всяка храна, която искаме да остане сочна, независимо дали зеленчук или месо :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот Jully » 23 Сеп 2015, 16:49

Fancy написа:Перфектно, но мисля, че и без доматки може да мине и пак ще е адски вкусно, а това е "терапията" за всяка храна, която искаме да остане сочна, независимо дали зеленчук или месо :idea:

Кое? да няма домати ли? :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот Snejna » 12 Окт 2015, 13:27

Fancy написа:Перфектно, но мисля, че и без доматки може да мине и пак ще е адски вкусно, а това е "терапията" за всяка храна, която искаме да остане сочна, независимо дали зеленчук или месо :idea:

Да и без домати ще стане, но на тиквичките доста им подхождат доматчета ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот silver933 » 28 Окт 2015, 14:04

Yunona написа:
YoLindi написа:Ммм изглежда много интересна тази вариация на мусака, а всъщност, Yunona, ти си заместила картофките с тиквички, така ли? Интересно ми е до готовност ли приготви каймата, преди да ги смесиш, тъй като на тиквичките почти никакво време във фурната не им е необходимо, а не пуснаха ли много вода? :roll:


Да, в мусаката няма картофи - това е лятно диетично издание :)
На единия котлон гриловах тиквичките, леко мацнати с олио (от двете страни, за кратко време, висока температура) - така няма да пускат вода в тавата.
През това време на съседния котлон задуших лук, морков, чесън, добавих каймата. Когато беше почти напълно готова, добавих обелени домати на ситни кубчета, копър и черен пипер. След 5 минути махнах от котлона.
Наредих мусаката и я залях със смес от яйца, кисело мляко и едро настърган кашкавал.

Тази рецепта я прави жена ми от едни блог видя, само че там беше кръстено като лазаня :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот dessiblond » 29 Дек 2015, 12:13

silver933 написа:
Yunona написа:
Да, в мусаката няма картофи - това е лятно диетично издание :)
На единия котлон гриловах тиквичките, леко мацнати с олио (от двете страни, за кратко време, висока температура) - така няма да пускат вода в тавата.
През това време на съседния котлон задуших лук, морков, чесън, добавих каймата. Когато беше почти напълно готова, добавих обелени домати на ситни кубчета, копър и черен пипер. След 5 минути махнах от котлона.
Наредих мусаката и я залях със смес от яйца, кисело мляко и едро настърган кашкавал.

Тази рецепта я прави жена ми от едни блог видя, само че там беше кръстено като лазаня :)

Хмм.. лазанята е далеч по-специфично ястие, не може да бъде сравнено с това... то това си е мусака...
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот qwerryyy » 29 Яну 2016, 13:17

Е ся за името въпрос ли ще правим и за мен спагети не са тея от тиквички, но някои твърдят, че са заместител. :mrgreen:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Фев 2016, 22:14

Бързам да ви споделя какво направих за вечеря... сртрашно вкусно:
20160202_203912.jpg
20160202_203912.jpg (54.55 KiB) Прегледано 778 пъти
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вкусни снимки от нашата кухня!

Мнениеот Krum » 03 Фев 2016, 10:41

Хм, тва изглежда мноооо добре! Какво има вътре? :mrgreen: :utensils:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта