Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот Mon_ton » 30 Апр 2015, 15:48

Вече има много кърлежи, за съжаление! :( Иска ми се да използвам колкото се може по-малко препарати през бременността и се надявам да ми кажете има ли варианти и домашни средства, благодарение на които да успеем да се предпазим от кърлежите?

mite-hands.jpg
mite-hands.jpg (18.9 KiB) Прегледано 6187 пъти

Винаги ме е било много страх от тези кръвопийци и се надявам, че ще има начини да се предпазвам. Разбира се не бих се доверила само на домашните методи, а ще търся и различни препарати, с които да се пазя, но не пречи да пробвам и някое друго домашно средство! Дали наистина съществуват домашни средства за да се предпазим от кърлежи? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот ramimni » 30 Апр 2015, 16:05

Аз не бих рискувала по никакъв повод да се предпазвам с каквито и да е било домашни средства, просто крайно ненадеждно ми изглежда :idea:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот Elica » 30 Апр 2015, 16:11

ramimni написа:Аз не бих рискувала по никакъв повод да се предпазвам с каквито и да е било домашни средства, просто крайно ненадеждно ми изглежда :idea:

Защо да не? Виждали сме много примери, които доказват, че домашното е по-здравословно и по-полезно, а и има толкова много алтернативи, не знам защо да се изключва?! :roll:

Mon_Ton чувала съм, че розовата вода помага с/у кърлежи! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот sofi_black » 04 Май 2015, 13:35

Това е огромна напаст, по-добре да си вземеш от онези комбинирани репеленти за комари и кърлежи, например :idea:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот Mon_ton » 04 Май 2015, 15:43

Не ми се искаше да се мажа толкова много, но разбира се, че ще си взема, няма да рискувам, със сигурност биха навредили по-малко, но ми беше любопитно дали няма и домашни средства. ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот Elica » 04 Май 2015, 16:26

Mon_ton написа:Не ми се искаше да се мажа толкова много, но разбира се, че ще си взема, няма да рискувам, със сигурност биха навредили по-малко, но ми беше любопитно дали няма и домашни средства. ;)

По-добре да се намажеш, отколкото да рискуваш с домашни средства. единственото комбинирано за кърлежи и комари е на Брос май..
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот Pipilota » 05 Май 2015, 10:55

Освен домашните средства за кърлежи, може да ходиш с дълги крачоли и ръкави, когато си из приордата, както и чорапи, вярно че няма да ти е много комфортно, но поне ще ти е удобно и е по-сигурно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот lini_leni » 10 Май 2015, 16:48

Pipilota написа:Освен домашните средства за кърлежи, може да ходиш с дълги крачоли и ръкави, когато си из приордата, както и чорапи, вярно че няма да ти е много комфортно, но поне ще ти е удобно и е по-сигурно.

Сред лято кой ще тръгне с дълъг ръкав и панталони, никакъв шанс има толкова ефикасни и евтини репеленти, закакво са ти домашни?!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот Loreyn » 15 Май 2015, 10:49

И мен ме притеснява факта, че може да ни налази кърлеж, но и аз не мога да си представя да облека детето с дълъг ръкав и крачоли, колкото и тънки да са те :|
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Домашни средства за да се предпазим от кърлежи?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 04 Апр 2017, 12:09

Loreyn написа:И мен ме притеснява факта, че може да ни налази кърлеж, но и аз не мога да си представя да облека детето с дълъг ръкав и крачоли, колкото и тънки да са те :|

затова особено за кърлежите е добре да се ползват репеленти, айде комара ще се почешещ, ще ти мине, но за кърлежа може и да не разбереш че е някъде, докато не стане късно.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта