Как умно да пазаруваме храна?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот renetka » 07 Май 2015, 12:25

rabotnata pchela написа:Хич не ми се получава, имам чувството, че онези дето имат всичко у тях оставят цялата си заплата за седмично пазаруване в магазините, а да ядем у нас по-различно от картофи и ориз не се е случвало! :(
Сега пак ме чака пазаруване в края на седмицата и .. мисля този път да оставя съпружеското тяло да свърши това, после ще му сърбаме попарата, че и той най-много мрънка накрая, това нямало, онова нямало! :x

Това мога да го свърша точно за 30 минути да ти кажа :) А аз обожавам да пазарувам храна :)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Май 2015, 12:41

Изкарай един списък какво пазаруваш, моляя :) Наистина искам някакво разнообразие, а не ми се получава изобщо, влизаме в магазина и се почва: Сирене, кашкавал, кори за баница, кисело мляко, олио, спагети, макарони за детето, брашно, ориз, картофи, краставици, домати, месо и замразени зеленчуци (за ориз със зеленчуци). Супер тъжно! :(
И менюто после е Мусака, картофи печени сами или с месо, пиле с ориз, кюфтета бял сос, ориз със зеленчуци, от време на време боб и леща и това е! :x
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Май 2015, 19:36

Ейй, момичета пак отидох в магазина и пак оставих близо 100лв и накрая за 1 ориз, 1 макарони, 1 спагети и 2 кисели млека, не знам останалото от къде идва! :D
Не я владея тази философия на пазаруването ИЗОБЩО!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот renetka » 12 Май 2015, 14:58

rabotnata pchela написа:Ейй, момичета пак отидох в магазина и пак оставих близо 100лв и накрая за 1 ориз, 1 макарони, 1 спагети и 2 кисели млека, не знам останалото от къде идва! :D
Не я владея тази философия на пазаруването ИЗОБЩО!!!!!!!!!!!!!!

Аз редовно влизам уж за няколко дребни неща и точно това се случва...
Обаче ако купуваш цигари, вино, някакви препарати - нормално...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот MerryPop » 12 Май 2015, 16:06

rabotnata pchela написа:Май списъка е най-важната част от пазаруването, аз като вляза без списък в магазин и излизам със сметка от 100лв и празен хладилник. :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: много си добра! Аз правя списък по простата причина, че много забравям и дори и да мина покрай нещо, което нямаме вкъщи, няма да се сетя да го купя! Но и в двата случая много пари отиват за храна, ако има един начин да спрем да ядеем...
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот renetka » 12 Май 2015, 16:14

MerryPop написа:
rabotnata pchela написа:Май списъка е най-важната част от пазаруването, аз като вляза без списък в магазин и излизам със сметка от 100лв и празен хладилник. :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: много си добра! Аз правя списък по простата причина, че много забравям и дори и да мина покрай нещо, което нямаме вкъщи, няма да се сетя да го купя! Но и в двата случая много пари отиват за храна, ако има един начин да спрем да ядеем...

Забравяш неща, за които си влязъл, а излизаш с по 5-6 други :lol:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот MerryPop » 13 Май 2015, 16:09

renetka написа:
MerryPop написа:
rabotnata pchela написа:Май списъка е най-важната част от пазаруването, аз като вляза без списък в магазин и излизам със сметка от 100лв и празен хладилник. :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: много си добра! Аз правя списък по простата причина, че много забравям и дори и да мина покрай нещо, което нямаме вкъщи, няма да се сетя да го купя! Но и в двата случая много пари отиват за храна, ако има един начин да спрем да ядеем...

Забравяш неща, за които си влязъл, а излизаш с по 5-6 други :lol:

Така е, затова и пазаруваме всеки ден, първи приятели сме си с касиерите в магазините около нас :lol:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2015, 09:55

Ако пазарувам всеки ден никога няма да имам пари до края на месеца, едно влизане в магазина ми е 10-15лв. минимум, а ако напазарувам на куп - мога да сготвя вечеря за 5-6лв.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Kaya » 14 Май 2015, 10:31

Списъкът е много важен, аз предпочитам да пазарувам всяка седмица, доставя ми удоволствие. :) Измисляме у дома какво ще хапваме и отиваме в магазина, отделно зареждаме продукти за супа, ако случайно някой ден се окажем у дома и трябва да има нещо за хапване и през деня. :) Иначе готвя само за вечеря. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот renetka » 14 Май 2015, 12:25

И аз много обичам да пазарувам храна :) Особено тези големите пазари за зареждане :)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта