Как умно да пазаруваме храна?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Malina » 07 Юли 2016, 15:16

renetka написа:Боба не хваща ли гъгрици?

като са в пекат неразопакован, май не се развалят?!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот penelopa » 14 Юли 2016, 13:31

Сега няма да го държим с месеци и години, та да хване гъгрици :lol: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Юли 2016, 15:14

Няколко месеца могат да се държат някои от продуктите, все пак имат срок на годност. Хубаво е обаче да не се прекалява с пазаруването, ако нямате време да готвите. Преди години, когато работих, все пазарувах, правих списъци, мислих, затрупвах се с много храна, която се разваляше и хвърляхме, било то заради гъгрици, или молци.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Pipilota » 20 Сеп 2016, 08:57

Хубаво е да се правят списъци, но напоследък стигнах до извода, че най-добрия списък е за една седмица. Решаваш тази седмица какво ще ядете и правиш списък - пазаруваш. Това да купя от всичко, много често води до еднообразна и скучна храна. :!:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот renetka » 20 Сеп 2016, 16:45

Трябва да си и майстор готвач, за да можеш да измисляш все разнообразно и все пак полезно.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Сеп 2016, 08:56

Е, лесно е горе долу, поне до там да не е еднакво, ама все пак.. :) И бюджета е от значение. Няма как да искаш да даваш по 100 лева за 4 членно семейство за храна и да искаш да ядеш всеки ден сьомга. :) Вчера реших да пробвам какво съм понаучила от тук от там, направих списък какво ще си хапваме за седмица, както е препоръчала и Пипито. :)
Реших си кюфтета бял сос, чушки пълнени, ориз със зеленчуци, гювеч, скара, мусака, палачинки за уикенда, супа блабла ;) станаха 10 манджи влезнах в магазина и + цигарите, ароматизаторите за тоалетна и някоя друга глупост, смеетката ми беше 60 лева. :) Което за мен е супер! :) Остана да имам и неща, с които да правя на детето бисквити и соленки за училище и сме 6+ :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Kaya » 26 Сеп 2016, 14:31

Ето още едно доказателство, че готвеното е най-евтиното ядене, само да имаш желание да готвиш, а разнообразието може да дойде малко по малко. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот fairy » 26 Сеп 2016, 14:51

В днешно време повечето хора нямат време или не организират така времето си, че да готвят. По-лесно е да купят готова храна или някой полуфабрикат, който става за 15 минути. А сготвената домашна храна е незаменима. Както и да си я приготвил - пържена, с много мазнина и т.н., пак ще е по-добре от купената. И по-евтино.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот S_Milenska » 26 Сеп 2016, 15:20

fairy написа:В днешно време повечето хора нямат време или не организират така времето си, че да готвят. По-лесно е да купят готова храна или някой полуфабрикат, който става за 15 минути. А сготвената домашна храна е незаменима. Както и да си я приготвил - пържена, с много мазнина и т.н., пак ще е по-добре от купената. И по-евтино.

Определено е по-добре да се хапва домашна храна, но и мисля, че в наши дни много хора го правят, може би по-младите пропускат основните и качествени хранения, но когато вече имат семейство и се задомят, нещата се променят и се готви повече. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как умно да пазаруваме храна?

Мнениеот Anka » 28 Сеп 2016, 11:47

Не знам, аз живея сама от известно време и многа да кажа, че си готвя редовно и гледам да си хапвам качествени неща.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта